میزان ریسک پذیری خریداران ارزهای دیجیتال همراه با افت حجم معاملات فیوچرز بیت کوین کاهش پیدا کرده است

میزان ریسک پذیری خریداران ارزهای دیجیتال همراه با افت حجم معاملات فیوچرز بیت کوین کاهش پیدا کرده است

طبق گزارش‌ها، معاملات فیوچرز بیت کوین از ژانویه 2021 تا سپتامبر 2023 به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرده‌است، به طوری که ارزش کل معاملات آتی 24 ساعته از 90 میلیارد دلار به 18 میلیارد دلار کاهش یافته‌است.

رویکرد محتاطانه‌تر تریدرها در وضعیت بازار فعلی

این کاهش حجم معاملات فیوچرز بیت کوین را می‌توان به عوامل متعددی نسبت داد. اولین مورد کاهش فعالیت‌ تریدرها است. هرچه که تریدرها در مارکت کریپتو ریسک گریزتر بشوند، تمایل به نگه‌داری ارزهای دیجیتال و خروج از معاملات آتی بیشتر می‌شود. همچنین باید اشاره داشت کاهش نوسانات قیمتی در این دوره بیشتر منجر به رویکرد محتاطانه‌تر تریدرها شده‌است. علاوه بر این، کاهش ریسک پذیری منعکس‌کننده احساسات نزولی در بازار ارزهای دیجیتال نیز می‌باشد. این موضوع معمولا باعث می‌شود تریدرها به سمت معاملات اسپات مبتنی بر قیمت لحظه‌ای حرکت کنند. معاملات اسپات معمولاً به دلیل ریسک کمتر، برای تریدرها در یک بازار نزولی جذاب‌تر هستند.

معاملات اسپات در ارزهای دیجیتال چیست؟

در معاملات اسپات، تریدرها، دارایی‌های دیجیتال را می‌خرند و سپس منتظر افزایش قیمت آن‌ها می‌مانند. به عنوان مثال، هنگامی که یک تریدر، بیت کوین می‌خرد، پیش‌بینی افزایش قیمت آن را می‌کند. سپس هنگامی که این ارز دیجیتال افزایش یافت، آن می‌فروشد و سود کسب می کند.

معاملات فیوچرز چیست؟

معاملات فیوچرز یا آتی، قراردادهای مالی‌ای هستند که طبق آن دو طرف معامله بر سر قیمت یک ارز دیجیتال توافق می‌کنند و معامله در زمان مشخصی در آینده انجام می‌شود. قیمت از پیش‌تعیین شده طرفین برای خرید و فروش دارایی دیجیتال به عنوان قیمت آتی شناخته می‌شود. زمان مشخص شده در آینده (یعنی زمانی که تحویل و پرداخت انجام می‌شود) به عنوان تاریخ تحویل شناخته می‌شود.

تفاوت بین معاملات اسپات و معاملات آتی چیست؟

همانطور که گفته شد، در معامله اسپات شما این امکان را دارید که ارز دیجیتال را بخرید. بنابراین می‌توانید منتظر افزایش قیمت آن بمانید. معاملات آتی متفاوت عمل می‌کند و شما خریدار آن ارزدیجیتال نیستید. در عوض، هنگام معامله شما پیش‌بینی می‌کنید قیمت یک ارزدیجیتال در یک تاریخ مشخص به چه سطحی می‌رسد. بر خلاف معامله اسپات که در طولانی مدت هم جواب می‌دهد، اما معاملات آتی در کوتاه مدت انجام می‌شود.

منبع

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.