ریپل یک رویداد هکری برای بررسی قابلیت کارکردپذیری CBDCها برگزار می‌کند

ریپل یک رویداد هکری برای بررسی قابلیت کارکردپذیری CBDCها برگزار می‌کند

شرکت بلاکچینی ریپل مسابقه‌ای هکری را با بیش از 190 هزار دلار جایزه راه‌اندازی کرده است تا راه‌کارهایی را برای افزایش قابلیت کارکردپذیری ارز دیجیتال ملی (CBDC) و شمول مالی آن پیدا کند.
این رویداد که اصطلاحاً هکتون (Hackathon) خطاب می‌شود، با نام CBDC Innovate به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌هایی بسازند که بر روی بلاکچین غیرمتمرکز و منبع باز ریپل، یعنی XRP Ledger اجرا می‌شوند. شرکت کنندگان در مسابقه ملزم به ساخت یا به‌روزرسانی یک راه‌حل پرداخت در یکی از سه دسته زیر هستند. دسته اول بر قابلیت کارکردپذیری متمرکز است و انتظار می‌رود توسعه دهندگان راه‌حلی ارائه دهند که به CBDC اجازه می دهد با سایر دارایی های دیجیتال مانند توکن‌های غیر مثلی و استیبل کوین‌ها تعامل داشته باشد. دسته دوم بر روی خرده فروشی متمرکز است و از شرکت کنندگان انتظار می‌رود که رابطی بسازند که به کاربران اجازه می‌دهد با CBDC سروکار داشته باشند. آخرین دسته شامل شمول مالی است و توسعه‌دهندگان باید راه‌حلی ارائه دهند که بتواند از مزایای چنین ارز دیجیتالی استفاده کند.
طبق صفحه رسمی این هکتون، رقبا باید راه‌حل‌های خود را تا تاریخ 25 آگوست 2022 ارسال کنند و برندگان در 8 سپتامبر اعلام خواهند شد. رقابت برای توسعه‌دهندگان در همه کشورها به جز برزیل، کریمه، کوبا، ایران، کره شمالی، کبک، روسیه و سوریه آزاد است.

منبع  cryptopotato.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست