بلاک‌دیتا

گزارش بلاک‌دیتا: بسیاری از کاربران مخالف CBDCها هستند

گزارشی که با نام «وضعیت CBDCها در سال 2022» که توسط شرکت تحلیل بلاکچین به نام بلاک‌دیتا (Blockdata) منتشر شده‌است، برخی از دلایل اصلی مخالفت برخی شرکت‌های خصوصی و هولدرهای ارز دیجیتال با CBDCها را عنوان می‌کند.

این گزارش با استناد به موضع شرکت استیبل کوینی سیرکل در مورد CBDCها، عنوان می‌کند که انتشار ارز دیجیتال ملی اگر به بخش خصوصی واگذار شود و با تأییدیه‌های نظارتی به نوآوری سپرده شود، ممکن است بهتر باشد. علاوه بر این، موضع انجمن بانکداری آمریکا (ABA) در مورد CBDCها نیز در این گزارش ذکر شده‌است. به‌گفته این انجمن، CBDC صادرشده توسط فدرال رزرو ایالات متحده فاقد «موارد استفاده قانع‌کننده» است و سیستم بانکی را به عقب بازمی‌گرداند.

علاوه بر این، انجمن بانکداری آمریکا تاکید کرد که در صورت صدور CBDC، تغییر اساسی در مسئولیت‌های فدرال رزرو به وجود خواهدآمد و خواستار آن شد که انتشار ارزهای دیجیتال ملی به بخش خصوصی واگذار شود.

جدای از این موارد، این گزارش همچنین نگرانی‌های دیگری از سوی هولدرهای شخصی را بیان می‌‎کند. بر اساس این گزارش، آن‌ها نگران ناشناس‌‎بودن و حفظ حریم خصوصی، قابلیت کارکردپذیری، مقیاس پذیری، ساختار فناوری و تعادل بین طراحی و سیاست‌های بانک مرکزی هستند.

منبع cointelegraph.com

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست