کارشناسان جرایم سایبری در انگلستان به شرکت‌های کریپتو روی آورده‌اند

بر اساس گزارش‌ها، به نظر می‌رسد صنعت کریپتو برای کارشناسان امنیت سایبری بسیار پردرآمدتر از آن است که بخواهند در ادارهٔ پلیس به شغل خود ادامه دهند.

رئیس پلیس ملی بریتانیا مدعی است که کارشناسان جرایم سایبری 3 تا 4 برابر بیشتر از مابقی پلیس‌ها جذب مشاغل دیگر شده‌اند. به نظر می‌رسد که صنعت کریپتو تا حد زیادی مسئول این امر باشد و شرکت‌های بزرگ ارز دیجیتال این متخصصین را با پیشنهاد دستمزد‌های بسیار بیشتر شکار می‌کنند. طبق گزارش بلومبرگ، دو صرافی ارز دیجیتال کوین بیس و شرکت اطلاعات بلاکچینی به نام چینالایسیس (Chainalysis) از جمله شرکت‌هایی هستند که پول زیادی برای استخدام افسران جرایم سایبری پلیس پرداخت می‌کنند. اندرو گولد، رئیس واحد جرایم سایبری بریتانیا گفت: “از دست دادن افسران و کارکنان سایبری با تجربه برای ما مشکل مهمی است. مهارت‌های آن‌ها در بخش خصوصی بسیار مورد نیاز است؛ با دو یا سه برابر شدن دستمزد آن‌ها شاهد ترک شغلشان در اداره پلیس هستیم.”

بر اساس تخمین‌های پلیس ملی بریتانیا، حدود 15 نفر از افراد دارای سوابق برجسته در پلیس اکنون برای شرکت‌های بزرگ کریپتو کار می‌کنند. انتظار می‌رود این رقم طی 12 تا 18 ماه آینده افزایش یابد.

 

منبع  cryptopotato.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست