استریوم (Stereum) چیست؟

استریوم (Stereum) به طور خلاصه یک ارائه دهندهٔ بسیار تخصصی برای خدمات مرتبط با اتریوم است. راه حل‌های ارائه شده شامل راه اندازی نودهای اتریوم توسط استریوم، اجزای docker و مناسب اسکریپت تا مشاوره و توسعهٔ راه حل‌های خدمات اختصاصی است.

شاید در اخبار ارزهای دیجیتال از ظهور اتریوم ۲.۰ و مهاجرت تدریجی بلاکچین اتریوم از پروتکل اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS)، شنیده باشید. بسیاری از سرمایه‌گذاران اتریوم، تصمیم دارند با شرکت در فرایند سهام‌گذاری اتریوم ۲.۰ در حفظ امنیت این شبکه مشارکت کرده و از این طریق درآمد کسب کنند.

اما پیچیدگی‌های تکنیکال و هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی نود اعتبارسنج و نگهداری از آن، همواره به عنوان یک عامل بازدارنده عمل کرده است. پلتفرم استریوم، یکی از ابزار‌هایی است که برای تسهیل این روند ایجاد شده است.

استریوم یک پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات تخصصی مرتبط با شبکه اتریوم است. استریوم، به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک نرم‌افزار ستاپ ساده، نود اتریوم خود را راه‌اندازی کرده و از طریق رابط کاربری گرافیکی مرکز کنترل (Control Center GUI)، فعالیت‌هایی مانند سهام‌گذاری، انتخاب کلاینت دل‌خواه و بررسی داده‌های درون‌زنجیره‌ای را به‌سادگی انجام دهند.

یکی دیگر از راهکارهایی که مورداستقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفته، استفاده از واسطه‌ها (صرافی‌ها و استخرهای سهام‌گذاری) است. این سرویس‌ها، بدون نیاز به حداقل مبلغ سهام‌گذاری (۳۲ اتر)، به کاربران اجازه می‌دهند که با سپرده‌گذاری امانی هر میزان از دارایی‌های اتر خود، در سهام‌گذاری شبکه شرکت کنند. اما در نهایت بخشی از کارمزد سهام‌گذاری به واسطه‌ها تعلق می‌گیرد و نگهداری دارایی‌ها به‌صورت امانی هم خطرات خاص خود را دارد.

خبر خوشحال کننده این است که با کمک پلتفرم استریوم امکان سهام‌گذاری در این شبکه به صورت خصوصی و ایمن ایجاد شده است.

منبع: stereum

نظرات بسته شده است.