معرفی بیت کوین کش و تاریخچه پیدایش آن

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال و یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین است. این ارز دیجیتال در واقع یک انشعاب (فورک) بیت کوین محسوب می‌شود که در پی اختلاف‌ نظر بین فعالان بیت کوین، در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد.

بیت کوین کش که با نام Bcash نیز شناخته می‌شود، به عنوان یک شبکۀ پرداخت و یک کریپتوکارنسی عمل می‌کند که واحد اصلی تراکنش آن توکن BCH است. بیت کوین کش، یک پول الکترونیکی همتا به همتا برای اینترنت است که برای عملیات خود به هیچ بانک مرکزی و اشخاص ثالث قابل اعتمادی نیاز ندارد و کاملاً غیر متمرکز است. این ارز دیجیتال در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ به منظور رفع مشکلات بیت کوین بوجود آمد. تمرکز اصلی بیت کوین کش بر ظرفیت تراکنش است. این کریپتوکارنسی از الگوریتم SHA-256 استفاده می‌کند و حداکثر میزان عرضه‌ آن ۲۱ میلیون است. این شبکۀ پرداخت از بسیاری جهات شبیه به بیت کوین است، اما این دو ارز تفاوت‌های فنی بسیاری نیز با یکدیگر دارند.

 

پیدایش بیت کوین کش

در سال 2010، میانگین اندازۀ بلوک در بلاک چین بیت کوین کمتر از 100 کیلو بایت بود و متوسط هزینه برای یک معامله فقط دو سنت بود . این موضوع باعث شد بلاک چین آن در برابر حملات بسیار آسیب پذیر باشد .

اندازه متوسط یک بلوک تا ژانویه 2015 به 600 هزار افزایش یافته بود. پس از آن تعداد تراکنش‌های استفاده شده از بیت کوین افزایش یافت و این باعث ایجاد معاملات تایید نشده شد و میانگین زمان انجام تراکنش رو به بالا رفت .

توسعه‌دهندگان برای حل مشکلات دو راه حل ارائه دادند : یکی از این راه حل ها افزایش متوسط اندازه بلوک یا حذف بخش‌های خاصی از معامله برای برقرار کردن داده‌های بیشتر در زنجیرۀ بلوک است . تیم Bitcoin Core که مسئول توسعه و نگهداری الگوریتمی است که بیت کوین را تامین می‌کند ، پیشنهاد افزایش بلوک را رد کرد .

به همین دلیل یک کوین جدید با اندازه بلوک انعطاف پذیر ایجاد کرد . اما کوین جدید که  Bitcoin Unlimited نام داشت هک شد و تلاش بسیاری کرد تا توجه کاربران را به خود جلب کند اما منجر به تردید در مورد دوام آن در انجام معاملات روزانه شد .

در میان یک جنگ لفظی و به دست آوردن موقعیت‌های استخراج‌کنندگان و سایر سهام داران ارزهای دیجیتال ، بیت کوین کش در سال 2017 ارائه شد . بیت کوین کش برای اولین باردر صرافی ارزهای دیجیتال با قیمت 900 دلارارائه شد .صرافی های بزرگ همانند کوین بیس و آی‌تی‌ذیت، بیت کوین کش را تحریم کردند و از بیت کوین کش حمایت نکردند.

بیت مین (Bitmain)، بزرگترین پلتفرم استخراج ارزهای دیجیتال ، از بیت کوین کش پشتیبانی کرد. این پلتفرم با اطمینان از تأمین سکه برای معامله در صرافی های ارز دیجیتال هنگام راه اندازی بیت کوین کش صحبت به میان آورد . و در این میان، قیمت بیت کوین کش در دسامبر 2017 به 4091 دلار افزایش یافت .

پس از گذشت زمان، بیت کوین کش از بیت کوین جدا شد و بعد از گذشت یک سال تحت اثر فورک قرار گرفت . در نوابر 2018، بیت کوین کش، به Bitcoin Cash SV و Bitcoin Cash ABC تقسیم شد . این اختلاف نظر بر روی به روز رسانی‌های این پلتفرم بود که این به روز رسانی شامل استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاک چین بیت کوین بود و متوسط اندازه بلوک را افزایش داد .

بیت کوین از Bitcoin Cash ABC استفاده می‌کند اما تغییرات زیادی را در کش بلاک چین خود ایجاد کرده است و یکی از این تغییرات CTOR که کوتاه شده ی کلمۀ Canonical Transaction Ordering Rout است، می‌باشد که معاملات را در یک بلوک به ترتیب خاصی تنظیم می‌کند .

 

کاربرد ارز دیجیتال بیت کوین کش Bitcoin Cash

تقریباً می‌توان گفت با عرضۀ محدود 21 میلیون کوین، بیت کوین کش بسیار محدود است و مانند پول نقد فیزیکی به راحتی می‌توان آن را خرج کرد. معاملات سریع هستند و هزینه‌های معاملات کمتر از یک دهم درصد است . هر کسی می‌تواند پرداخت‌های بیت کوین کش را با تلفن هوشمند یا رایانه انجام دهد.

بیت کوین کش موارد استفاده مختلفی دارد. علاوه بر پرداخت نظیر به نظیر بین افراد، از بیت کوین کش می‌توان برای پرداخت معاملات شرکت کننده برای کالاها و خدمات فروشگاهی و آنلاین استفاده کرد. همچنین بیت کوین کش، کارمزد و زمان تسویه برای حواله ها تجارت مرزی را کاهش می‌دهد.

نظرات بسته شده است.