عبور بیت کوین از ۴۸ هزار دلار

0

در 24 ساعت گذشته، قیمت بیت کوین برای ساعاتی از ۴۸ هزار دلار عبور کرد و به اوج قیمتی خود در ۲ هفتۀ گذشته رسید. اما این قیمت قیمت ماندگار نبوده و همچنان در حال نوسان است. این شرایط کنونی شباهت زیادی به وضعیت بازار در اکتبر سال گذشته دارد، اما آیا بازار در اکتبر امسال نیز، مانند سال گذشته صعودی می‌شود؟

بهای بیت کوین، با وجود اینکه سرمایه‌گذاران بازارهای مالی سنتی این روزها ریسک کمتری را متحمل می‌شوند و بیشتر بر حفظ ارزش سرمایۀ خود تمرکز می‌کنند، در حال افزایش است. انعطاف پذیری این ارز دیجیتال، امید سرمایه‌گذاران را برای افزایش قیمت در ماه اکتبر افزایش داده است.

وضعیت بازار در مجموع مثبت بوده است و قیمت ارزهای اصلی شبکه‌های مبتنی بر قراردادهای هوشمند مانند وی چین (VeChain)، تزوس (Tezos) و الروند (Elrond) افزایش یافته است.

در همین حال، معاملات آتی S&P 500 E-mini در حال زیان هستند که نشان دهنده افت شاخص S&P500 است.  

E-mini به قراردادهای آتی الکترونیکی گفته می‌شود که ارزش آنها به‌ اندازۀ کسری از قراردادهای آتی استاندارد سهام است.

به نظر می‌رسد کاهش نگرانی‌ها، دربارۀ احتمال محدود شدن بازارهای ارز دیجیتال، بیت کوین را از ناپایداری بازارهای سنتی محافظت کرده است.

 روز پنجشنبه ، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو به کنگره گفت که بانک مرکزی “قصد” ممنوعیت ارزهای دیجیتال، از جمله استیبل کوین را ندارد. اظهارات پاول یک روز پس از آن مطرح شد که رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، گری گنسلر (Gary Gensler)، از صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین حمایت کرد.

احساسات حاکم در جامعه ارزهای دیجیتال کاملاً صعودی به نظر می‌رسد، به طوری که چندین تحلیلگر و معامله‌گر از اکتبر در توییتر به عنوان “Uptober” یاد می‌کنند اصطلاح عامیانه‌ای که به تازگی رایج شده است و نشان دهنده انتظار معامله‌گران برای افزایش قیمت در این ماه است.

به هر حال، ماه اکتبر یک دوره صعودی فصلی است و ثبات اخیر بیت کوین در میان ضررهای بازار سهام و ممنوعیت گسترده چین برای تجارت ارزهای دیجیتال، یادآور انعطاف پذیری ارزهای دیجیتال، در برابر اخبار منفی است.

یک سال پیش، بیت کوین در طول سپتامبر و اوایل اکتبر با وجود عقب نشینی قابل توجه S&P 500، در محدوده 10 تا 11 هزار دلار باقی ماند. در آن زمان هم اخبار منفی متعددی مانند هک‌شدن صرافی کوکوین (KuCoin) و اتهامات کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکای علیه صرافی بیتمکس (BitMEX)، بازار ارز دیجیتال را تحت‌تأثیر قرار داده بود.

باید دید آیا تاریخ دوباره تکرار خواهد شد یا خیر. در حالی که افزایش تورم در سراسر جهان و کاهش سود اوراق قرضه واقعی یا تعدیل شده تورم، از روند صعودی مجدد حمایت می‌کند، بازگشت بانک مرکزی آمریکا از سیاست‌های پولی حمایتی خود، می‌تواند روند صعودی را کندتر کند.

ماه گذشته، بانک مرکزی ایالات متحده اعلام کرد که کاهش قیمت در سه ماهه پایانی آغاز می‌شود و ممکن است تا اواسط سال 2022 پایان یابد، البت، با این فرض که هیچ شوک اقتصادی جدیدی ایجاد نشود.

ترس از کاهش سریعترتسهیلات مالی فدرال رزرو ممکن است بازارها را تحت تأثیر قرار دهد.

 

منبع: coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.