اشتباه پلتفرم کامپاند (Compound)

0

پروتکل غیرمتمرکز دیفای کامپاند فایننس (DeFi Compound Finance)،  با یک باگ در زمینۀ عرضه توکن مواجه شده که منجر به ارائه پاداش بیش از اندازه، به تأمین کنندگان شده است.

کامپاند، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های حوزۀ دیفای است که به‌طور خاص روی وام‌دهی متمرکز شده است. کاربران می‌توانند به‌طور غیرمتمرکز و بدون هیچ واسطه‌ای با اختصاص‌دادن ارزهای دیجیتال خود به‌عنوان وثیقه، وام دریافت کنند.

ولی در حال حاضر، در ارتقا جدید خود که برای تقسیم پاداش و رفع باگ طراحی شده بود، با یک باگ بزرگ روبه‌رو شده است.

چند ساعت پس از این اتفاق، تیم کامپاند گفت که در حال بررسی این موضوع است. کامپاند می‌گوید که وجوه کاربران در خطر نیست، اما برخی از کاربران گزارش داده‌اند که بیش از ۷۰ میلیون توکن کامپاند اضافی، به حساب سپرده آن‌ها واریز شده که ارزشی معادل ۲۰ میلیون دلار دارد.

بنیان‌گذار این پلتفرم رابرت لشنر (Robert Leshner)، از کاربران خواسته است مبالغ دریافت‌شده را پس بدهند و هشدار داده است که در غیر این صورت موضوع می‌تواند وارد فرایند حقوقی شود.

وی در صفحۀ توییتر خود نوشت:

اگر مقدار زیاد و اشتباهی توکن COMP از خطای پروتکل کامپاند دریافت کرده‌اید، لطفاً آن را برگردانید.

پس از اعلام این خبر، قیمت توکن COMP، سقوط کرد؛ اما خیلی زود به نزدیکی سطوح قبلی بازگشت.

طبق گزارش دیکریپت، حدود ۲۹ میلیون دلار از توکن‌ها در همان ساعات اولیه طی یک تراکنش برگشته است.

توییت‌های لشنر هم موجی از خشم را بین جامعه ارزهای دیجیتال و دیفای به‌دنبال داشت. به‌عقیده بیشتر افراد، این کار لشنر تهدید تقلی می‌شود و برخلاف آرمان‌های غیرمتمرکز است. لشنر در پاسخ گفت فقط قصد کمک به جامعه را دارد .

 

منبع: cointelegraph  decrypt

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.