آلت کوین‌ها می‌توانند در بازارهای خونین هم سودهای دو رقمی به ما بدهند

0

هفتهٔ میلادی گذشته یعنی 18 تا 25 سپتامبر (27 شهریور الی 3 مهر) علیرغم چالش‌های بسیاری که داشت از جمله اعمال ممنوعیت‌ها از سوی دولت چین بر ارزهای دیجیتال و به وجود آمدن ترس، بلاتکلیفی و عدم قطعیت در این حوزه و همچنین سقوط 12 درصدی بیت کوین، آلت کوین‌هایی را میان صد ارز دیجیتال برتر داشت که در این بازار خونین سودهای دو رقمی را ثبت کردند.

داده‌های پلت‌فرم تحلیلی مارکتز پرو (Markets Pro)، نشان می‌دهد که در طی این هفته هشت آلت کوین از صد ارز دیجیتال اول بازار بیش از 10 درصد رشد در برابر دلار آمریکا داشته‌اند. در اینجا با نگاهی به سایت کوین‌تلگراف به بررسی این 8 ارز دیجیتال موفق می‌پردازیم.

در جدول زیر به طور دقیق این آلت کوین ها به همراه درصد رشدی که در هفته گذشته داشتند آورده شده است.

آلت کوین COTI با انتشار وایت پیپر Coti Treasury، لیست شدن آن در صرافی ارز دیجیتال کریپتو دات‌کام (Crypto.com) و گمانه‌زنی‌ها در مورد همکاری جدید این استیبل کوین با کاردانو، توانست با 42.51 درصد رشد قیمتی رتبهٔ اول این فهرست را به دست بیاورد.

حرکت CELR در پی راه‌اندازی شبکهٔ بین المللی کلر به نام cBridge 2.0 که برای تسهیل انتقال ارزهای دیجیتال بین بلاکچین‌های اصلی طراحی شده است، طی هفته گذشته روندی صعودی به خود گرفت و با 37.19 درصد رشد رتبهٔ دوم را ازآن خود کرد.

سومین آلت کوین برتر هفته، تریس ((Trace یعنی توکن بومی شبکهٔ اوریجین تریل (OriginTrail) است. یک اکوسیستم و پروتکل بلاکچین که با هدف بهبود زنجیره‌های تأمین جهانی با ایجاد زیرساخت برای مبادله داده‌های مطمئن، هدف گذاری شده است. ارزش این توکن هفتهٔ گذشته در پی مجموعه‌ای از پیشرفت‌های شبکه، مانند تصویب راه حل SCAN Trusted Factory که توسط مشاغل خانگی ایالات متحده توسعه یافته است، 34.81 درصد رشد داشته است.

علاوه بر این آلت کوین‌های چلو (Celo) با 33.35 درصد رشد، CFX با 28.39 درصد افزایش، REN با 11 درصد، تزوس یا XTZ با 10.92 درصد و در نهایت CVP با 10.61 دیگر ارزهای دیجیتالی بودند که در این هفته رشدی دو رقمی را ثبت کردند.

حال شاید بپرسید چطور می‌توان این رشدهای مجذوب کننده را پیش‌بینی کرد و حتی در شرایط بد بازار نیز کسب سود کرد؟

یکی از راه‌های حدس زدن این افزایش قیمت‌ها استفاده از اندیکاتور یا شاخصی به نام ورتکس (VORTECS) است. مدل ورتکس برای تشخیص الگوی فعالیت‌های اجتماعی و بازار یک ارز دیجیتال ساخته شده است که بر روی نمودار قیمتی یک ارز دیجیتال در حدود 12 تا 72 ساعت قبل از افزایش قیمت آن ظاهر می‌شود. در واقع ورتکس یک الگوریتم یادگیری ماشینی است که شرایط گذشته و فعلی بازار را در مورد ارزهای دیجیتال مقایسه می‌کند تا به معامله‌گران در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

این مدل مجموعه‌ای از شاخص‌های کمی از جمله چشم انداز بازار، حرکت قیمت، احساسات اجتماعی و فعالیت تجاری را در نظر می‌گیرد تا نمره‌ای را ایجاد کند که ارزیابی می‌کند شرایط فعلی یک کوین صعودی، خنثی یا نزولی است. نمرهٔ 80 یا بالاتر در این شاخص نشان دهندهٔ شرایط مناسب و سابقهٔ قوی برای افزایش قیمت است و چشم‌اندازی که ورتکس به معامله‌گران عرضه می‌کند می‌تواند در شرایطی که انتظار می‌رود تعداد کمی از آلت کوین‌ها بتوانند بازار نزولی را شکست دهند بسیار مفید باشد.

 

منبع  cointelegraph.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.