ساخت استیبل کوین با پشتوانه ارز رسمی کشور پرو در بلاکچین استلار

0

شرکت سازندهٔ استیبل کوین‌ در کشورهای آمریکای جنوبی به نام آن‌کلپ (Anclap)، روز گذشته در تازه‌ترین اقدام خود دست به ساخت استیبل کوینی با پشتوانهٔ سول (Sol)، یعنی ارز رسمی کشور پرو، بر پایه بلاکچین شبکهٔ استلار (Stellar) زده است.

طبق اعلام این شرکت، استیبل کوین مذکور که “سول دیجیتال” نام دارد به این منظور طراحی شده است تا بتواند معاملات فوری را در سراسر شبکهٔ آن‌کلپ، از جمله تبدیل به دیگر ارزهای فیات و همچنین “هر ارز دیجیتال دیگری” را انجام دهد. همچنین به گفتهٔ آن‌کلپ، سول دیجیتال در حال حاضر برای خرید از چندین کیف پول دیجیتال و نیزمبادله با ارزهای خارجی مانند پزو آرژانتین، رئال برزیل، دلار آمریکا و یورو در دسترس است.

ایوان مودریج، یکی از بنیانگذاران آن‌کلپ در این خصوص گفت: “سول دیجیتال مرزهای پرو را باز می‌کند و به مردم و شرکت‌های محلی اجازه می‌دهد تا در عرض چند دقیقه و با هزینهٔ بسیار کم، پرداخت‌های خود را انجام دهند و با انواع ارزهای دیگر با هر کسی  در جهان مبادله کنند.”

گفتنی است که آن‌کلپ از سال 2017 روی شبکهٔ پرداخت دیجیتال مبتنی بر استلار کار می‌کند و مأموریت آن حذف تراکنش‌های بانکی پرهزینه و کند است. این شرکت در نظر دارد در اکتبر و نوامبر 2021 استیبل کوین‌های دیگری با پشتوانهٔ پزو کلمبیا و پزو شیلی عرضه کند.

 

منبع cointelegraph.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.