سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: به موضوع استخراج رمز ارزها ورود می‌کنیم

0

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، سید کاظم دلخوش، ضمن اشاره به نقاط قوت و ضعف استفاده از رمزارز در تبادلات اقتصادی کشور گفت: ما درخواست کردیم که این موضوع برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز ارسال شود.

وی، در گفت‌و‌گو با ایسنا، درخصوص ورود مجلس به موضوع تبادل رمز ارزها در کشور عنوان کرد: اعتقاد دارم استفاده از رمز ارزها در کشور می‌تواند خوب باشد و ما می‌توانیم مانند کشورهای دیگر با استفاده از این حوزه در بخش های مختلف اقتصادی فعالیت داشته باشیم، البته این حوزه خطراتی دارد که باید به آن توجه کنیم، کنترل بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، نهادها و دستگاه های نظارتی باید به گونه ای باشد که بتوانیم از این رمز ارزها استفاده خوبی داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد: در تابستان سال جاری شاهد بودیم که استفاده و استخراج نادرست از رمزارزها مشکلاتی را در حوز، قطعی برق برای مردم ایجاد کرد، مزارع بی در و پیکر استخراج فاقد برنامه‌ریزی بودند و مردم را دچار قطعی برق کردند و برای صنایع ما هم مشکل ایجاد کردند.

دلخوش اضافه کرد: کمیسیون اقتصادی به صورت جامع به حوزه رمز ارز اشراف ندارد، این موضوع فعلاً در اختیار یک گروه تحقیقاتی است، با توجه به ابعاد حقوقی حوزه رمزارز ما درخواست کردیم که این موضوع برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز ارسال شود.

 

منبع: isna

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.