آلایندگی بیت‌کوین بیش از انتشار گازهای گلخانه‌ای است

0

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، ارزهای دیجیتال علاوه بر انتشار گازهای گلخانه‌ای، از طریق ماینرهای از رده خارج شده نیز، بر محیط زیست تأثیر می‌گذارند.

به گزارش وب‌سایت دیجی‌کونومیست (Digicomonist)، آلایندگی بیت‌کوین فراتر از انتشار گازهای گلخانه‌ای است و ماینرهای از رده خارج هم به آلوده شدن بیش از پیش محیط زیست منجر می‌شوند.

در حال حاضر، ماشین‌های استخراج بیت‌کوین، برق زیادی مصرف می‌کنند و ماندگاری کوتاهی دارند. هنگامی که آنها دور ریخته می‌شوند ، زباله الکترونیکی ایجاد می‌کند.

الکس دی وریس (Alex de Vries)، بنیانگذار دیجی‌کومونیست، ادعا میکند که به طور متوسط ​​هر تراکنش بیتکوین 272 گرم زباله الکترونیکی تولید می‌کند.

به گفتۀ شرکت کامپس ماینینگ، عمر این دستگاه‌ها را در بهترین حالت بین سه تا پنج سال است اما دیجی‌کونومیست، عمر این دستگاه‌ها را یک تا سه تخمین زده است و بعد از آن استفاده از آنها صرفۀ اقتصادی ندارد و عملاً نمی‌توان هیچ کاری با این ماینرها انجام داد و باید به دور انداخته شوند که این مسئله باعث افزایش زباله‌های الکترونیک می‌شود.

به خاطر همین ایرادات مربوط به استخراج pow، ( آلایندگی محیط زیست)، در بلاک‌چین‌های نسل اول، اخیراً ماینرها به سمت استخراج از طریق  pos (proof of stack)، روی آوردند؛ این روش تا 99 درصد آلایندگی را کاهش می‌دهد. پلتفرم اتریوم 0،2 نیز از این روش کمک گرفته است تا به حفظ محیط زیست کمک شود.

 

منبع: decrypt

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.