چین تمامی قوای خود را علیه ارزهای دیجیتال به کار می‌گیرد

0

بانک مرکزی جمهوری خلق چین از به کار گیری مکانیزم همکاری با تمام آژانس‌های مالی دولتی، برای ممنوع کردن ارزهای دیجیتال در کشور خود خبر داد.

تلاش دولت چین برای ممنوع کردن ارزهای دیجیتال به جدی‌ترین مرحلۀ خود رسیده است. این اتفاق در حالی رو به وقوع است که تمامی قوای دولت چین از این تصمیم استقبال گسترده‌ای کرده‌اند

بانک مرکزی چین در بیانیه‌ای رسمی به تاریخ امروز اعلام داشت. که تصمیماتی جدی برای جلوگیری از ورود افراد به این حوزه نوظهور اتخاذ کرده که یکی از آنها هماهنگی بین تمامی دستگاههای اقتصادی و دولتی برای رسیدگی به این امر است.

در ادامۀ این بیانیه آمده است:

تمامی مقامات مذکور در حال نظارت بر روی تمامی تراکنش‌های ارز دیجیتال هستند و موارد مذکور را شناسایی خواهند کرد. تمامی این دستگاه های دولتی در تلاش هستند که کانال های دریافتی و پرداختی را مسدود نمایند.

رئیس بخش پرداخت و هماهنگی بانک مرکزی چین نگرانی خودرا اظهار داشت که پیشروی ارزهای دیجتیال با توجه به علاقۀ گستردۀ عموم باعث می‌شود اقتصاد سنتی به صنعت جدید ارزهای به رقابت پرداخته و باعث ضعف اقتصاد سنتی خواهد شد.

از جمله آخرین اقدامات دولت چین برای مقابله با ارزهای دیجیتال، خاموش کردن گستردۀ دستگاه‌های ماینر و ممنوعیت فعالیت صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سال 2017 است که پس از انجام این اقدامات در سال 2017 قیمت بیت‌کوین در سال 2017 به قلۀ تاریخی 20.000 دلار رسید که سال گذشته بالاترین سطح قیمتی برای این رمزارز محسوب میشد.

گفتنی است تا امروز بسیاری از دولت‌ها به مقابله با این فضای تازه و انقلاب جدید اقتصادی برخواسته‌اند که البته تا این لحظه در این راه ناکام بوده و ارزهای دیجیتال طبق تاریخچه و مستندات اقتصادی همواره رشد چشمگیر و گسترده‌ای را داشته‌اند.

 

منبع: cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.