نیمی از دارندگان ارزهای دیجیتال، برای مشاوره به افراد مشهورمراجعه می‌کنند

0

 

گزارشات نشان می‌دهد که بسیاری از دارندگان ارزهای دیجیتال، این ارزها را به دلیل اینکه توسط افراد مشهور یا اینفلوئنسرها تأیید می‌شوند، خریداری می‌کنند.

براساس یک نظرسنجی جدید، سه چهارم سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد بر اساس توصیه یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند در حالی که 81٪ به توصیۀ مشاور مالی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

تقریباً یک سوم دارندگان ارزهای دیجیتال پستی که کیم کارداشیان در اینستاگرامش در مورد توکن ERC-20 اتریوم مکس (EMAX)، منتشر کرده است را دیده‌اند و 19 درصد از آنها، اعتراف کردند که بعداً روی اتریوم مکس سرمایه‌گذاری کرده اند.

این سلبریتی در اواسط ژوئن در اینستاگرام خود یک استوری در مورد این ارز دیجیتال مشکوک را برای میلیون‌ها دنبال کننده خود به نمایش گذاشت. اتریوم مکس هیچ وایت پیپری ندارد و همچنین توسعه‌دهندگان آن نیز غیرفعال هستند.

پس از آنکه اتریوم مکس بیش از 99 درصد از ارزش خود را در کمتر از دو هفته از دست داد، کارداشیان در 13 ژوئن آگهی را برای 250 میلیون دنبال کنندۀ خود منتشر کرد که نشان می‌داد 50 درصد از توکن‌های EMAX که در کیف پول دیجیتال خود نگهداری می‌کرده، سوخته است.

EMAX، از اواسط ماه ژوئن به طور مداوم روند نزولی را طی کرده است.

رئیس ادارۀ مالی بریتانیا، چارلز رندل (Charles Randell)، پست اینستاگرام کارداشیان را تنها “تبلیغ مالی با بیشترین مخاطب در تاریخ” توصیف کرد. او اضافه کرد:

“من نمی توانم بگویم آیا این توکن خاص [اتریوم مکس] کلاهبرداری است. اما اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی به طور معمول توسط کلاهبرداران دستمزد می‌گیرند تا به آنها کمک کند توکن‌های جدید را در پشت حدس و گمان محض پامپ کنند. برخی از اینفلوئنسرها کوین‌هایی را تبلیغ می‌کنند که به نظر می‌رسد اصلاً وجود ندارند. “

کیم کارداشیان اولین شخصیت مشهوری نیست که خشم ناظران مالی را برای تبلیغ دارایی‌های دیجیتالی برانگیخته کرده است و بعید است که آخرین نفر نیز باشد.

 

منبع: cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.