تحلیل قیمت بیت کوین

0

قیمت بیت‌کوین موفق نشد حمایت 46 هزار دلاری را حفظ کند و به زیر 46000 دلار رسید و در برابر دلار آمریکا به شدت کاهش یافت و به زیر ۴۵,۰۰۰ دلار رسید.

قیمت بیت‌کوین بیش از 10 درصد سقوط کرد و در طی سقوط اخیر خود حمایت‌های زیادی از جمله ۴۴,۰۰۰ و ۴۳,۰۰۰ دلار را هم شکست و وارد منطقه نزولی شد. این سقوط باعث شد تا بیت‌کوین به زیر ۴۲,۰۰۰ برسد و در زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ تثبیت شود. در حال حاضر هر واحد بیت‌کوین در نزدیکی ۴۲,۳۰۰ دلار معامله می‌شود

طی روند اصلاحیِ اخیر ، قیمت از فیبوناچی ۵۰ درصدی که در سقوط از ۴۴,۲۵۰ دلار به ۴۰,۲۰۰ دلار تشکیل شده بود، عبور کرد.

اگر این جفت ارز نتواند خود را از سطح 43 هزار دلار بازیابی کند، روند نزولی خود را از سر می‌گیرد.

اولین مقاومت فوری پیش‌روی بیت‌کوین 43 هزار دلار است و مقاومت بعدی، 43،100 دلار است. همچنین یک خط روند نزولی عمده با مقاومت نزدیک به 43100 دلار در نمودار ساعتی جفت BTC/USD شکل می‌گیرد.

این خط روند به فیبوناچی ۷۶.۴ درصدی که در سقوط اخیر به کف ۴۰,۲۰۰ دلاری تشکیل شده بود نزدیک است.

برای آغاز یک روند احیایی قوی، قیمت باید مقاومت 43،100 دلاری را از بین ببرد. مقاومت بعدی نزدیک منطقه 44 هزار دلار است.  پس از آن ۴۵,۰۰۰ دلار مقاومت بعدی است.

اگر بیت‌کوین نتواند از سطح مقاومت 43،100 دلاری عبور کند، احتمال تداوم روند نزولی وجود دارد. در این صورت حمایت فوری در روند نزولی نزدیک به سطح 42،200 دلار است.

پشتیبانی اصلی بعدی نزدیک سطح 41،500 دلار است. با عبور از این ناحیه، راه برای شکسته‌شدن ۴۰۵۰۰ دلار و ۴۰,۰۰۰ دلار هم باز خواهد شد.

در تایم فریم یک ساعته، شاخص MACD به آرامی در حال اوج‌گیری در منطقه صعودی است.

شاخص قدرت نسبی (RSI)، برای BTC/USD هنوز بسیار پایین تر از سطح 50 است.

همان طور که گفتیم، ۴۱,۵۰۰ و ۴۰,۵۰۰ اصلی‌ترین حمایت‌های قیمت بیت‌کوین هستند و ۴۳,۰۰۰، ۴۳,۱۰۰ و ۴۴۰۰۰ دلار هم به‌عنوان سطوج اصلی مقاومت‌، روی نمودار عمل می‌کنند.

منبع:newsbtc.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.