ارزهای دیجیتال برتر این هفته: BTC ، DOT ، LUNA ، ATOM ، FTT

0

بیت‌کوین برای رسیدن به قیمت 48 هزار دلار تلاش می‌کند؛ اما پیشرفت پروتکل در پروژه‌های دیفای می‌تواند باعث  رشد پولکادات(DOT) ، لونا(LUNA) ، ATOM و FTT شود.

بیت‌کوین (BTC) و اکثر آلت‌کوین‌های اصلی در چند روز گذشته در حال ادغام شدن هستند زیرا سرمایه‌گذاران منتظر محرکی برای شروع حرکت جهت دار بعدی هستند. برخی معتقدند که افزایش تورم در ایالات متحده می‌تواند برای بیت‌کوین صعودی باشد.

آنتونی “پمپ” پمپلیانو در یادداشتی برای مشتریان گفت که تنها راه محافظت از خود در محیط کنونی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است.

تسلط بازار بیت‌کوین از حدود 40.66 در 12 سپتامبر تا 43.75 در 18 سپتامبر بهبود یافت، نشان می‌دهد که معامله‌گران ممکن است در آلت‌کوین‌ها، سود رزرو کنند و بیت‌کوین بخرند.

اکنون نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را بررسی می‌کنیم که ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند.

BTC/USDT

بیت‌کوین شاهد درگیری شدید بین ساختار صعودی و ساختار نزولی در نزدیکی خط میانگین متحرک سادۀ 20 روزه (47،362 دلار) است. اگرچه قیمت در 18 سپتامبر از این حمایت عقب نشینی کرد، اما معامله‌گران نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

 

میانگین متحرک ساده 20 روزه و اندیکاتور (RSI) در نزدیکی نقطۀ میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. اگر قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 50 روزه (46،489 دلار) برسد، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به 44 هزار دلار برسد. سپس احتمال شکست خط میانگین متحرک ساده افزایش می‌یابد و ممکن است به 42،451.67 دلار برسد.

از سوی دیگر، اگر قیمت در عبور از خط میانگین متحرک مذکور ناتوان باشد ساختار صعودی دوباره تلاش می‌کند تا روند صعودی را از سر بگیرد. شکست بیش از 48،843.20 دلار می تواند دروازه حرکت به منطقه مقاومت سربار 50،500 تا 52،920 دلار را باز کند.

عبور از این ناحیه ممکن است آسان نباشد زیرا ساختار نزولی، مقاومت سختی از خود نشان می‌دهند. در صورت کاهش قیمت از این منطقه، این جفت ارز می‌تواند برای چند روز محدوده دار باقی بماند. با این حال، شکستن فراتر از منطقه می‌تواند راه رالی احتمالی را تا 60 هزار دلار باز کند.

 

اگرچه روند صعودی این جفت ارز را به سطح بالای 48،557 دلار رساندند، اما ساختار نزولی (خرس‌ها) به سرعت قیمت را به پایین ترین سطح رساندند.

ساختار صعودی (گاوها) در تلاش هستند تا از میانگین متحرک سادۀ 50 روزه دفاع کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را از سطح مقاومت سربار 48،557 دلار به 48،843.20 دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند خود را به سمت 50،500 دلار برساند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت کنند.

اگر قیمت پایین بیاید و به زیر خط میانگین متحرک نمایی 50 روزه برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می‌شود.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) در 18 سپتامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (32.39 دلار) عقب نشینی کرد، اما بازار نتوانستند با این جهش رشد کنند. این نشان می‌دهد که ساختار نزولی (خرس‌ها) در سطوح بالاتر فعال هستند.

 

افزایش میانگین‌های متحرک مزیتی را برای خریداران نشان می‌دهد اما واگرایی منفی در RSI نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود. شکست رسیدن به  زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند باعث افزایش فروش شود  و قیمت را به سطح شکست 28.60 دلار برساند.

اگر قیمت از این منطقه خارج شود، خریداران دوباره سعی می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

برعکس، شکست و رسیدن به زیر خط میانگین متحرک نمایی 50 روزه، نشان دهنده تغییر احتمالی در روند است. جفت ارز DOT/USDT می‌تواند تا 22.66 دلار کاهش یابد.

 

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که میانگین‌های متحرک یک روند نزولی را تکمیل کرده‌اند و اندیکاتور RSI، درست زیر نقطه میانی است. این نشان می دهد که خریداران برتری دارند. شکست و کاهش قیمت به زیر 32 دلار می‌تواند فروش بیشتری را به خود جلب کند و به 28.60 دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی فراتر رود ، نشان می‌دهد که اصلاح قیمت ممکن است به پایان رسیده باشد. این جفت ارز می‌تواند به 37 دلار و بعداً به 38.77 دلار برسد. رسیدن به بالای این سطح از مقاومت، علامت از سرگیری روند صعودی است.

LUNA/USDT

توکن LUNA در یک روند صعودی اصلاح می‌شود. روند صعودی، در روزهای گذشته پشتیبانی 20 روزه میانگین متحرک نمایی (34.08 دلار) را نگه داشته بودند اما نتوانستند به یک بازگشت قوی پس از آن دست پیدا کنند. این نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر(قیمت بالا) کم می‌شود.

 

اگر قیمت EMA، 20 روزه کاهش پیدا کند، جفت ارز LUNA/USDT می‌تواند به SMA، 50 روزه (27.21 دلار) کاهش یابد. در صورت کاهش قیمت SMA، 50 روزه، دوباره روند صعودی آغاز می‌شود اما ممکن است به سد میانگین متحرک نمایی 20 روزه برخورد کنند.

رسیدن به سطح بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می‌دهد که خریداران دوباره وارد بازی شده‌اند. این جفت ارز می‌تواند تا 42 دلار افزایش یابد و سپس مجدداً به بالاترین سطح خود در 45.01 دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت به SMA، 50 روزه برسد، این اصلاح می‌تواند تا سطح حمایتی 22.40 دلار افزایش یابد.

 

این جفت یک الگوی مثلث نزولی در نمودار 4 ساعته ایجاد کرده است. این الگو باعث می‌شود قیمت به زیر 33.62 دلار برسد. هدف این الگو، رسیدن به قیمت 22.23 دلار است. روند نزولی تدریجی EMA، 20و اندیکاتور RSI زیر 44 نشان می‌دهد که خریداران پیروز هستند.

اگر قیمت از حمایت 33.62 دلاری عقب نشینی کند، نشان می‌دهد که  ساختار صعودی سعی دارد قیمت را به 40 دلار برساند. این سطح ممکن است دوباره به عنوان مقاومت سخت عمل کند، اما اگر خریداران از موانع عبور کنند، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود.

ATOM/USDT

 ATOM، در 12 سپتامبر در بالای مقاومت سفت و سخت 32.32 دلار شکست. خریداران در روزهای گذشته سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست برسانند، اما موفق نشدند. این نشان می‌دهد تقاضای 32.32 دلار است. هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و سطح مقاومت در منطقه خرید بیش از حد قرار دارد، که نشان می‌دهد خریداران کنترل را در دست دارند.

 

جفت ATOM/USDT اکنون می‌تواند تا مرز 50 دلار برسد. متناوباً  اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 38.09 دلار

برسد، این جفت ارز می‌تواند تا 32.32 دلار کاهش یابد.

 

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که احساسات مثبت است و معامله گران با هر افت جزئی خرید می‌کنند. هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت خریداران است.

خریداران، در حال حاضر تلاش می‌کنند تا قیمت را در 44.15 دلار متوقف کنند، اما اگر روند صعودی بازار تسلیم نشود، احتمال از سرگیری روند صعودی زیاد است. اما اگر این جفت ارز سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می‌شود.

FTT/USDT

FTT، در یک روند صعودی در حال اصلاح است و ساختار صعودی بازار در تلاش است تا از منطقه حمایتی بین 63.13 تا 59 دلار دفاع کند. اگرچه قیمت در 18 سپتامبر از این منطقه خارج شد، اما این روند نزولی نتوانست قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (64.64 دلار) حفظ کند.

 

میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده و RSI در منطقه منفی فرو رفته است.

اگر قیمت به زیر سطح حمایت برسد، جفت ارز FTT/USDT می تواند به SMA 50 روزه (54.73 دلار) کاهش یابد. رسیدن به  زیر این قیمت، می‌تواند آغاز اصلاح عمیق‌تر را نشان دهد.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی یا SMA 50 روزه افزایش یابد، نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال کاهش هستند و ممکن است بازار روند صعودی را از سر بگیرد. شکست و رسیدن به بالای 68.20 دلار اولین نشانه قدرت است. این امر راه رالی احتمالی تا 75 دلار را باز می‌کند.

 

هر دو میانگین متحرک رو به کاهش هستند و RSI در منطقه منفی قرار دارد، که نشان می‌دهد شکست و رسیدن قیمت به زیر 59 دلار می‌تواند فروش را تشدید کند و قیمت را به 54 دلار کاهش دهد.

این سطح قبلاً به عنوان یک مقاومت قوی عمل کرده بود و معامله‌گران اکنون سعی می‌کنند آن را به سمت حمایت برگردانند. در راه صعود، شکست و رسیدن به بالای خط روند نزولی، نشان می‌دهد که فروشندگان ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

 

منبع: cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.