فواید تلفیق هوش مصنوعی و فناوری 5G

0

صاحب نظران حوزه فناوری اطلاعات می‌گویند ظرف 10 سال آینده هوش مصنوعی تمام صنایع جهان را متحول می‌کند و تلفیق آن با فناوری مخابراتی نسل پنجم انبوهی از خلاقیت‌ها را ایجاد می‌کند.

فناوری نسل پنجم به عنوان کاتالیست و تسریع کننده پیشبرد هوش مصنوعی در صنایع گوناگون عمل می‌کند و این دو فناوری استفاده سریع، ایمن و مقرون به صرفه از ابزار و محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا و شبکه‌های هوشمند را ممکن می‌کنند.

به گفته رونی واسیشتا معاون ارشد شرکت «اِن ویدیا»، شبکه‌های نسل پنجم مبتنی بر هوش مصنوعی، شکل‌گیری موج چهارم انقلاب صنعتی را تسریع کرده و فرصت‌های بی سابقه‌ای را در حوزه کسب و کار و نیز در جامعه خلق می‌کنند.

میلیاردها شیء در کل شبکه اینترنت و در مراکز داده قرار دارند. یک شبکه نسل پنجم فراگیر این مراکز داده و اشیای هوشمند را به یکدیگر مرتبط می‌کند و این کار با سرعت، شتاب، هزینه و قدرتی متناسب با نیاز هر برنامه و نرم افزار صورت می‌گیرد.

شبکه‌های نسل پنجم بر خلاف استانداردهای قدیمی تر شبکه‌های مخابراتی بی سیم، در عصر همه‌گیری خدمات کلاود و اینترنت اشیاء متولد شده‌اند و می‌توانند میلیاردها حسگر مانند دوربین‌های ویدئویی را به یکدیگر متصل کنند. از این طریق مراکز داده به اطلاعات کافی برای انجام پردازش‌های مورد نیاز سیستم‌های هوش مصنوعی دسترسی دارند.

 

منبع: zdnet

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.