قالیباف: مسئلهٔ ارزهای دیجیتال در دستور کار مجلس است

0

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، عنوان کرده است که مسئله ارزهای دیجیتال در دستور کار مجلس قرار دارد و در صحن قرائت خواهد شد. این صحبت پس از تذکر آئین‌نامه‌ای رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد.

محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه 21 شهریور، قوه مقننه و  در تذکری آئین نامه ای، گفت:

طبق قانون گزارش‌ها باید در صحن قرائت شود اما من دلیل عدم قرائت گزارش‌ کمیسیون اقتصادی در مورد موضوع مهم رمزارزها را متوجه نمی‌شوم چرا که قرائت این گزارش هر هفته به عقب می‌افتد لذا از رئیس و هیئت رئیسه مجلس درخواست رعایت این موضوع را دارم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد توقف بورس نفت و انرژی و سایر محصولات نفتی که قابلیت عرضه دارند، استمرار پیدا کرده و به وزیر نفت گفت نخستین اقدام شما باید گشایش در حوزه فروش نفت خام باشد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس نیز در پاسخ به تذکرات این نماینده گفت:

در رابطه با تبصره (۱) ماده (۴۵) آیین نامه داخلی مربوط به قرائت گزارش کمیسیون‌ها در صحن باید بگویم طبق تبصره (۱) ماده (۴۵)‌ قانون، کمیسیون‌ها می‌توانند اگر اصلاحاتی جزئی وجود دارد همراه با گزارش بیاورند، اما متأسفانه رسم شده طرحی را زمینه این تبصره می‌کنند و به صحن ارائه می‌دهند، در واقع می‌خواهند مسیر ارائه طرح‌ها و لوایح را دور بزنند که ما این روند را قبول نداریم لذا اگر پیشنهادی می‌خواهد به همراه گزارش‌ها بیاید باید مسیر لوایح و طرح‌ها را طی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد:

مسئله رمزارزها در دستور کار هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرار دارد و قرائت خواهد شد.

 

منبع  tasnimnews.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.