هشدار فوری اپل دربارهٔ آسیب پذیری دوربین آیفون به تمامی کاربران

0

امروز اپل صفحه جدیدی را در سایت خود به وجود آورد تا بدین وسیله به کاربران آیفون دربارهٔ دوربین این گوشی هشدار دهد. کوپرتینویی‌ها می‌گویند بعضی فرکانس‌ های لرزشی از جمله لرزش‌هایی که توسط موتور سیکلت‌های پرقدرت به وجود می‌آیند، می‌توانند در نهایت باعث آسیب رساندن به دوربین گوشی شوند.

اپل در این باره می‌گوید آیفون‌‌هایی که دوربین‌شان لرزشگیر اپتیکال (OIS) یا فوکوس خودکار حلقه–بسته (AF) دارد، به دلیل بهره بردن از ژیروسکوپ یا حسگرهای مغناطیسی که به جبران حرکات و لرزش‌های زمان عکاسی یا فیلم‌برداری می‌ پردازند، می‌توانند این نوع آسیب رادریافت کنند. گفتنی است OIS و AF برای افزایش ثبات دوربین آیفون به وجود آمده‌اند اما روبرویی طولانی مدت با لرزش‌های این‌چنینی در بعضی فرکانس‌ها می‌‌تواند باعث آسیب به این سیستم‌ها شود.

اپل به همین دلیل از کاربران درخواست کرده است که آیفون را روی بدنهٔ موتور نصب نکنند زیرا انتقال چنین ارتعاشاتی به شکل مستقیم می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را داشته باشد. همچنین اپل برای نصب آیفون روی موتورهایی با توان کم و به اصطلاح برقی کاربران را به استفاده از لرزشگیر تشویق کرده است تا احتمال آسیب به کمترین حالت خود برسد.

باید اشاره داشت که همهٔ مدل‌های آیفون از مدل آیفون ۶ پلاس و آیفون ۶ اس پلاس به بعد دارای لرزشگیر اپتیکال و فوکوس خودکارهستند، می‌توانند این آسیب را دریافت کنند و کاربران آیفون باید بیشتر مراقب چنین اتفاقاتی باشند.

منبع: support

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.