تشکیل کمیته ملی هوش مصنوعی دولت بایدن

0

دولت بایدن برای جلوگیری از عقب ماندگی علمی این کشور در برابر چین و برخی کشورهای دیگر به تکاپو افتاده و تشکیل کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی تازه‌ترین اقدام آن است.

وزارت بازرگانی، اداره ملی ابتکار عمل هوش مصنوعی و اداره سیاستگذاری علم و فناوری کاخ سفید با همکاری یکدیگر کمیته جدیدی به نام کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی را تشکیل خواهند داد که وظیفه آن ارائه توصیه‌ها و مشورت‌هایی به رئیس جمهور آمریکا و مقامات فدرال در زمینه موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی است.

کمیته یادشده دستورالعمل‌هایی را در چند حوزه مرتبط با هوش مصنوعی ارائه خواهد کرد که از جمله آنها می‌توان به رقابت، اشتغال، پیشرفت علمی، استراتژی ملی و بازنگری در ابتکارعمل های آینده اشاره کرد.

این کمیته برخی موضوعات اخلاقی مرتبط با موضوع هوش مصنوعی را نیز بررسی می‌کند که از برابری نیروی کار تا مسئولیت پذیری و بی طرفی الگوریتم‌های مرتبط با این موضوع را در برمی گیرد.

رویکرد کمیته مذکور بین رشته‌ای بوده و متخصصان و دانشگاهیان، نمایندگان شرکت‌های تجاری و مقامات فدرال در آن حضور خواهند داشت. پیش از این کنگره آمریکا خواستار توجه و کاربرد بیشتر هوش مصنوعی در دولت ایالات متحده شده بود.

منبع: engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.