رندرهای آیفون ۱۴ طراحی احتمالی آن را به خوبی نشان می‌دهد

0

با وجودی که تنها چند روز به رویداد رونمایی آیفون ۱۳ باقی مانده، «جان پروسر» از منابع آگاه بازار رندرهایی از آیفون ۱۴ به اشتراک گذاشته که به برخی تغییرات احتمالی پرچمدار ۲۰۲۲ اپل اشاره دارد.

اپل رسماً تاریخ رویداد رونمایی آیفون ۱۳ را برای ۲۳ شهریورماه تأیید کرد. علاقه‌مندان در انتظار رونمایی آیفون ۱۳ هستند ولی جان پروسر پیشدستی کرده و رندرها و اطلاعاتی از آیفون ۱۴ را که حداقل یکسال با رویداد رونمایی فاصله دارد، به اشتراک گذاشته است.

رندرها ظاهراً براساس اطلاعات فاش شده از برخی منابع داخلی طراحی شده‌اند. یکی از تغییرات احتمالی آیفون ۱۴ نسبت به موبایل‌های نسل قبل خود به حذف بریدگی بالای نمایشگر دستگاه مربوط می‌شود. جان پروسر می‌گوید احتمالاً در سال ۲۰۲۲ شاهد عرضۀ آیفون ۱۴ با فیس آیدی زیر نمایشگر خواهیم بود و دوربین سلفی در روزنه روی نمایشگر قرار خواهد گرفت. در واقع وی معتقد است اپل تنها فیس آیدی را به زیر نمایشگر منتقل می‌کند و دوربین سلفی نیز به جای قرار گیری در بریدگی بالای نمایشگر در روزنه‌ای در قسمت بالای نمایشگر جای خواهد گرفت.

 

 

«راس یانگ» یکی دیگر از منابع آگاه بازار نیز با انتشار توییتی نظر نسبتاً مشابه جان پروسر را به اشتراک گذاشته و می‌گوید آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس فیس آیدی و تاچ آیدی به زیر نمایشگر منتقل می‌شود ولی دوربین سلفی در روزنه مخصوص نمایشگر در قسمت بالای صفحه نمایش باقی خواهد ماند.

براساس تصاویر منتشر شده از سوی جان پروسر، همچنین به نظر می‌رسد طراحی پنل پشتی آیفون ۱۴ نیز نیز تغییر کند، هرچند آرایش دوربین‌ها تا حد زیادی بدون تغییر باقی خواهد ماند. علاوه بر این، به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها قصد دارند شکل دکمه‌های تنظیم حجم صدا را نیز تغییر بدهند.

به علاوه ظاهرا سری آیفون ۱۴ از قاب تیتانیومی بهره خواهند برد که دوام بیشتری را برای دستگاه به ارمغان می‌آورد. از دیگر تغییرات آیفون ۲۰۲۲ می‌توان به بزرگ‌تر شدن اسپیکر موبایل اشاره کرد.

واقعیت این است که هنوز فاصله زیادی تا رونمایی آیفون ۱۴ باقی مانده و در طی این یک سال ممکن است اپل تغییرات زیادی برای آیفون ۲۰۲۲ در نظر بگیرد.

منبع: 9to5mac

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.