شرکت IBM از هوش مصنوعی برای تعیین شدت بیماری پارکینسون استفاده می‌کند

0

موسسه آی بی ام به همراه محققینی از موسسه Mjf برنامه جدیدی توسعه دادند که در آن با استفاده از هوش مصنوعی می توان شدت بیماری پارکینسون را در آینده کنترل کرد.

با استفاده از این هوش مصنوعی می‌توان از پیشرفت بیماری در بیماران مبتلا به پارکینسون اطلاع یافت. پیش از این نیز از هوش مصنوعی برای تشخیص برخی بیماری‌ها همانند عارضه کلیوی و برخی سرطان‌ها استفاده شده بود. پژوهشگرانی از موسسه ام جی اف و IBM تلاش کردند تا با استفاده از یادگیری ماشینی برخی علائم و نشانه‌های بیماری پارکینسون را از طریق هوش مصنوعی شناسایی کنند.

پارکینسون در هر فرد بیمار یک نوع عارضه ایجاد خواهد کرد و معمولاً پزشکان برای تعیین پیشرفت بیماری و یا وخامت آن با چالش هایی مواجه هستند. اما با استفاده از داده های جمع آوری شده از سال ۲۰۱۸ تاکنون و یادگیری ماشینی با استفاده از هوش مصنوعی الگوهایی برای پیش بینی این بیماری و شدت عوارض آن در آینده ساخته شده است. این محققان تلاش کردند تا به وسیله این ابزار به پزشکان در شناسایی آسیب‌های بلند مدت این بیماری کمک کنند.

این محققان در آینده تلاش خواهند کرد تا از طریق تصویربرداری عصبی ارزیابی هایی را انجام دهند تا بتوانند موارد زمینه ساز این بیماری و همچنین دلایل پیشرفت آن را درک کنند. هم اکنون پارکینسون حدود ۶ میلیون نفر در سراسر جهان را درگیر خود کرده و هنوز هیچ درمانی برای آن کشف نشده است.

منبع: fiercebiotech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.