وسترن دیجیتال از اولین هارد ۲۰ ترابایتی دنیا رونمایی کرد

0

وسترن دیجیتال اولین هارد درایو ۲۰ ترابایتی جهان مجهز به یک فلش درایو iNAND UFS موسوم به EFD را معرفی کرده تا با استفاده از آن، عملکرد بهتر، اعتمادپذیری بالاتر و ظرفیت بیشتری داشته باشد.

 معماری OptiNAND این شرکت برای کش از حافظه 3D NAND استفاده نمی‌کند اما فراداده‌های گوناگونی را ذخیره می‌کند تا ویژگی‌های کلیدی هارد درایوها را بهبود بخشد.

هارد درایو ۲۰ ترابایتی وسترن دیجیتال با فناوری OptiNAND از ۹ پلاتر ۲.۲ ترابایتی ePMR، فناوری فعال‌کننده سه مرحله‌ای برای موقعیت‌یابی دقیق هدهای نوشتن و خواندن، یک درایو iNAND UFS با ظرفیت نامشخص و حافظه 3D NAND TLC  و سیستم بر تراشه (SoC) اختصاصی این شرکت تشکیل شده که درایو را کنترل می‌کند و ارتباط میان HDD و EDF را میسر می‌سازد.

وسترن دیجیتال می‌گوید فناوری OptiNAND این شرکت در نسل‌های مختلف هارد درایوهای آتی این شرکت از جمله هاردهای مبتنی بر ePMR و نسخه‌های جدیدتر استفاده خواهد شد.

وسترن دیجیتال نگفته که افزودن فناوری iNAND EFD تا چه حد بر هزینه هارد درایوها اثر خواهد گذاشت، اما باید انتظار داشته باشیم که اضافه شدن یک قطعه جدید در کنار استفاده از کنترلر SoC پیشرفته هزینه‌ها را افزایش دهد. به خاطر داشته باشید که معماری OptiNAND وسترن دیجیتال نسبت به معماری‌های سنتی HDD مزایای متعددی دارد و بدیهی است که قیمت بیشتری داشته باشد.

منبع: tomshardware

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.