شیائومی اتومبیل‌های الکتریکی خودران می‌سازد

0

بخش شیائومی اتومبیل که قرار است تولیدکننده خودروی الکتریکی با برند شیائومی باشد، رسما به ثبت رسیده است و هدایت این بخش را بنیان‌گذار گروه شیائومی به عهده خواهد داشت.

چندی پیش شیائومی اعلام کرده بود که به دنبال ورود به دنیای خودروی الکتریکی است. از آن زمان تا به امروز، شرکت چینی اقدامات متعددی برای یافتن شریک تجاری در بخش تولید خودرو انجام داده و اخیرا از برنامه‌هایش برای تصاحب استارتاپ حوزه خودروهای خودران به نام Deepmotion خبر داده است.

حال شیائومی رسماً اعلام کرده است که روند ثبت صنعتی و تجاری شرکت شیائومی اتومبیل (Xiaomi Automobile Co. Ltd) تکمیل شده است.

شیائومی می‌گوید از زمان اعلام رسمی ورود به بازار خودروی هوشمند، تیمی متشکل از حدود ۳۰۰ نفر کارمند برای کار در این بخش جمع‌آوری کرده است. بر اساس ادعای شرکت چینی، این کارمندان از بین بیش از ۲۰ هزار متقاضی فعال در بخش خودروی هوشمند گزینش شده‌اند. روند گزینش همچنان ادامه دارد و شیائومی می‌خواهد از افراد بیشتری برای کار در این تیم دعوت کند.

مدیر شیائومی می‌گوید این شرکت چینی قصد دارد برای کاربران خود در سراسر دنیا، خودروی هوشمند باکیفیت و رده‌بالا تولید کند. سرمایه‌گذاری اولیه شیائومی در این حوزه ۱۰ میلیارد یوان بوده؛ اما قرار است طی ۱۰ سال آینده، ۶۰ میلیارد یوان دیگر در بخش خودروی هوشمند سرمایه‌گذاری کند.

منبع: cnbc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.