کدام کشورهای اروپایی در استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی پیشروترند؟

0

در میان شرکت‌های (دارای بیش از ۱۰ نفر شاغل) فعال در اتحادیه اروپا که از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برند، دو درصد از این فناوری برای تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ استفاده می‌کنند. یک درصد این شرکت‌ها نیز از هوش مصنوعی برای پردازش و تولید زبان یا تشخیص گفتار کمک می‌گیرند و دو درصد آنها نیز این فناوری را برای ایجاد عامل مجازی پاسخگویی به مشتریان صرف می‌کنند. همچنین دو درصد شرکت‌ها نیز از هوش مصنوعی در قالب استفاده از خدمات رُبات‌ها برای انجام اموری از جمله تمیز کاری، کارهای پُرخطر و کمک به مشتریان در خرید یا پرداخت بهره می‌برند.

در میان ۲۷ عضو عضو اتحادیه اروپا، ایرلند با ۲۳ درصد بیشترین سهم شرکت‌هایی را که از فناوری‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، به خود اختصاص داده است. در مقابل تنها دو درصد شرکت‌های فعال در لتونی از این فناوری‌ها استفاده می‌کنند که پایین‌ترین حد در میان کشورهای عضو اتحادیه به شمار می‌رود.

هوش مصنوعی(AI) حوزه‌ای با اهمیت استراتژیک است که به محرک اصلی توسعه اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدل شده است. دستاوردهای این حوزه می‌تواند راه حل‌هایی برای بسیاری از چالش‌ها مانند درمان بیماری‌ها یا به حداقل رساندن تاثیرات زیست محیطی تولید کشاورزی ارائه دهد. هوش مصنوعی به ماشین‌ها و سیستم‌ها توانایی بالایی در تجزیه و تحلیل محیط خود می‌دهد و آنها را قادر به تصمیم‌گیری با درجه‌ای از استقلال برای دستیابی به اهداف خاص می‌کند.

 

منبع: per.euronews

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.