آیفون های ۱۳ از ارتباطات ماهواره ای LEO (دادن پیام و تماس بدون سیم کارت) پشتیبانی خواهند کرد

0

اپل قصد دارد با افزودن یک فناوری رادیویی جدید به آیفون‌های ۱۳ در سال جاری، حرکت عظیم خود را ادامه دهد.

مینگ چی کو امروز در یادداشتی برای سرمایه‌گذاران گفت که انتظار دارد مدل‌های آیفون ۱۳ دارای حالت ارتباط ماهواره‌ای با مدار زمین با نام“LEO” باشند. این به کاربر اجازه می‌دهد، تا حتی در صورت نداشتن آنتن‌های مخابراتی پیام ارسال کند و تماس تلفنی برقرار کند.

بلومبرگ برای نخستین بار تحقیقات اپل را در مورد استفاده از فناوری ماهواره ای برای ارسال اطلاعات به آیفون‌ها توسط یک پست خاص درسال ۲۰۱۹ گزارش کرد. با این حال، این اولین بار است که می‌شنویم که این ویژگی به عنوان بخشی از ویژگی‌های خاص آیفون ۱۳ در دسترس قرار خواهد گرفت.

کو همچنین حدس می‌زند که در آینده ارتباط ماهواره ای LEO ممکن است توسط هدست آینده Apple AR ، Apple Car و سایر لوازم جانبی دارای اینترنت اشیاء اپل مورد استفاده قرار گیرد.

مشخص نیست که آیا ارسال پیام و برقراری تماس از طریق ماهواره تنها با سرویس‌های اپل مانند iMessage و FaceTime کار می‌کند یا اینکه اپل می‌تواند ارتباطات ماهواره ای را به برج‌های مخابراتی در طرف دیگر پروکسی کند.

در حال حاضر انتظار داریم که اپل در تاریخ ۲۳ شهریور از آیفون‌های سری ۱۳ رونمایی کند. این گوشی‌ها از نظر اندازه صفحه نمایش و شکلظاهری تا حد زیادی مشابه آیفون‌های سری ۱۲ خواهند بود.

 

منبع: gadgets.ndtv

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.