سیستم فیس آیدی جدید اپل می‌تواند با وجود ماسک هویت کاربران را تایید کند

0

جان پراسر Jon Prossr))، اعلام کرد سیستم فیس آیدی جدید اپل قادر است حتی با وجود ماسک هویت کاربران را تأیید کند.

اپل سیستم فیس آیدی جدیدی را توسعه داده که با وجود ماسک نیز هویت کاربر را تأیید می‌کند. به دلیل همه گیری کرونا و تغییر شیوۀ زندگی مردم وجود ماسک تقریباً به یک عادت روزمره تبدیل شده است. به همین دلیل بسیاری از افراد در طول روز و به طور مداوم از ماسک استفاده می‌کنند. همین موضوع می ‌واند در تشخیص چهرۀ فیس آیدی مشکلاتی را به وجود آورد.

به همین دلیل اپل تلاش کرده تا در نسل بعدی سیستم فیس آیدی این مشکل را برطرف کند. به طوری که کاربران از ماسک نیز برای تأیید هویت استفاده کنند.

جان پراسر، به عنوان افشاگر محصولات اپل می‌گوید: تصاویر و ویدیو هایی از رندر ترکیبی این محصول در هنگام آزمایش مشاهده کرده و قرار است این سیستم فیس آیدی جدید در بخش بالایی آیفون و پس از تغییر چینش دوربین‌ها قرار بگیرد. وی می‌گوید قرار است مجموعۀ جدید عملکردی متفاوت از فیس آیدی کنونی داشته باشد.

واحدهای آزمایشی و نمونه‌های اولیۀ اپل همیشه با حداقل افشا انجام می گیرد. طبق اخبار منتشر شده آزمایش‌های مربوط به فیس آیدی با چهره‌های با ماسک و بدون ماسک و یا عینک انجام خواهد گرفت. آزمایش کنندگان باید این آزمایش را در شرایط مختلف و در محیط های خواسته شده انجام دهند. هنوز مشخص نیست آیفون ۱۳ نیز به فیس آیدی جدید مجهز خواهد بود یا خیر.

 اما برخی منابع عنوان کردند که فیس آیدی جدید در آیفون ۱۳ نیز استفاده شده است. هنوز این سیستم و نحوه کارکرد آن به طور کامل مشخص نیست. تنها تجهیزات مربوط به آن و جزئیات آزمایش های انجام گرفته منتشر شده و دیگر مشخصات فنی در رابطه با آن بیان نشده است. از طرفی چینش متفاوت از حسگرهای فیس آیدی و ناچ کوچک در آیفون ۱۳ احتمال استفاده از این ویژگی در این سری از آیفون ها را بسیار افزایش می دهد.

 

منبع: digitaltrends

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.