ماه گذشته در نیجریه 40 میلیون دلار از طریق معاملات همتا به همتای بیت‌کوین منتقل شده است

0

با وجود اینکه حاکمان کشور نیجریه، مؤسسات مالی این کشور را از ارائه خدمات برای تراکنش‌های ارز دیجیتال ممنوع کرده‌اند، داده‌های پلتفرم تحلیلی یوزفول‌تولیپس (UsefulTulips) نشان می‌دهند که بیشترین میزان مبادلات همتا به همتای بیت‌کوین در یک ماه گذشته در سراسر قاره آفریقا مربوط به پول ملی کشور نیجریه است.

طبق این داده‌ها، کاربران نیجریه‌ای از تاریخ 4 جولای تا 4 آگوست بیش از 38 میلیون دلار بیت‌کوین را در دو پلتفرم همتا به همتای محلی یعنی پکسفول (Paxful) و لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) مبادله کرده‌اند.

شیلینگ کنیا (KES) در رتبه دوم قرار دارد که در یک ماه گذشته بیش از 14 میلیون دلار از این ارز در معاملات همتا به همتای بیت‌کوین جابجا شده است. همچنین غنا با بیشتر از 11 میلیون دلار بیت‌کوین معامله همتا به همتا، در رتبه سوم این لیست است.

به طور کلی در کشورهایی که سطح بالایی از خصومت نسبت به ارزهای دیجیتال وجود دارد، کاربران همیشه روش معاملات همتا به همتا را به عنوان راهکاری برای دور زدن هرگونه مقرراتی که مقامات ممکن است اعمال کرده باشند، اتخاذ کرده‌اند. این امر در طول زمان ثابت کرده است که ممنوعیت دارایی‌هایی مانند بیت‌کوین یک تلاش بیهوده است.

 

منبع  cryptoslate.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.