میلیاردها دلار ارز دیجیتال مرتبط با جرائم سایبری از سال 2019 وارد چین شده است

0

بر اساس یک گزارش جدید، چین هنوز یکی از بزرگترین پایگاه‌های کاربران ارزهای دیجیتال در جهان را پس از ایالات متحده دارد، اما میلیاردها دلار از این دارایی‌های دیجیتال برای جرم و جنایات استفاده می‌شود.

شرکت تحلیلی داده‌های بلاکچین چینالایزیس (Chainalysis) در گزارش روز سه شنبه خود با عنوان “Cryptocurrency and China” گفت: بین آوریل 2019 و جولای 2021 آدرس‌های کیف پول چینی بیش از 2.2 میلیارد دلار ارز دیجیتال را به آدرس‌های دیجیتالی مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی منتقل کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که منظور از فعالیت غیرقانونی، کلاهبرداری‌ها و انجام معاملات در دارک وب در زمینه‌های خلاف قانون مانند قاچاق مواد مخدر می‌باشد. به گفته این شرکت چین در طول تاریخ نقش مهمی در جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال ایفا کرده است.

اما با وجود این گزارش‌ها، حجم تراکنش‌های چین در ارتباط با آدرس‌های غیرقانونی در واقع در طول دو سال اخیر از نظر ارزش مطلق و همچنینی  در مقایسه با سایر کشورها مانند ایالات متحده و روسیه ، که هر دو افزایش جرایم مرتبط با ارز دیجیتال را تجربه کرده‌اند‌، کاهش یافته است. چرا که بسیاری از طرح‌های کلاهبرداری در این کشور نابود شده‌اند.

همچنین طبق این گزارش، مقامات چینی به شدت پیگیر سرکوب پولشویی‌های مختلف از طریق ارزهای دیجیتال در این کشور بوده‌اند و در همین راستا 1100 نفر را که اقدام به پاک کردن رد پول‌های مجرمانه خود با کمک ارزهای دیجیتال کرده‌اند دستگیر کرده است.

با افزایش سرکوب تراکنش‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال توسط دولت چین و ممنوعیت استخراج بیت کوین، تسلط چین بر این بازار ممکن است بیش از پیش کم‌رنگ شود.

 

منبع  decrypt.co

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.