شهر میامی قصد دارد ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کند

0

شهر میامی که در ایالت فلوریدای آمریکا واقع شده است، فردا ارز دیجیتال رسمی خود را با نام میامی کوین (MiamiCoin) راه‌اندازی می‌کند که قرار است از آن برای تأمین هزینه پروژه‌های زیربنایی یا رویدادهای شهر استفاده ‌شود.

هدف اصلی راه‌اندازی میامی کوین این است که مردم با خرید یا استخراج آن بتوانند از شهر خود حمایت کنند و در ادامه مبالغ جمع‌آوری‌شده به صندوق خزانه‌داری میامی منتقل شود.

میامی کوین اولین سیتی کوین (CityCoin) منتشر شده خواهد بود. سیتی کوین پروژه ای است که به مردم اجازه می‌دهد با خرید توکن در یک شهر سرمایه‌گذاری کنند.

گفتنی است که پاداش کسانی که در میامی کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند با بیت کوین یا استکس (Stacks) پرداخت می‌شود. استکس یکی از پروژه‌ های یک‌ لایه بلاکچین بیت‌کوین است که برای اجرای قرارداد های هوشمند و برنامه‌ های غیر متمرکز (DApps) از طریق بیت کوین، طراحی ‌شده است و ارز دیجیتال آن نیز STX نام دارد.

به نقل از وب‌سایت سیتی‌کوین این ارز دیجیتال مختص شهر میامی جریان درآمد مداوم کریپتویی را برای این شهر به ارمغان می‌اورد و در عین حال برای دارندگان توکن میامی‌ کوین (MIA) نیز سود‌دهی به صورت توکن STX و BTC فراهم می‌کند. با این وجود پروژه میامی‌ کوین به صورت آزمایشی است و مشخص نیست که در واقع برای شهر درآمد ایجاد می‌کند یا خیر.

وب‌سایت سیتی‌کوین افزوده است که MiamiCoin (یا MIA) از فردا در “صرافی‌‌های قابل اعتماد” در دسترس خواهد بود.

 

منبع  decrypt.co

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.