دزدی چند صد هزار دلاری از موسس یک بازی توکن‌های غیر مثلی توسط یک کلاهبردار اینترنتی

0

توسعه دهنده یک بازی توکن‌های غیر مثلی که با نام مستعار استازی (Stazie) شناخته می‌شود، در توییتر خود نوشته که روز گذشته طعمه یک کلاهبردار شده و ۱۶ توکن کرپیتو پانکس (CryptoPunks) به همراه مقداری اتریوم را از دست داده است.

او که بنیان‌گذار بازی مبتنی بر توکن‌های غیر مثلی Hedgie است، می‌گوید یک کلاهبردار اینترنتی به نام cryptopunksbot پستی ارسال کرده که حاوی پیشنهاد برای عرضه ده عدد NFT کمیاب بوده و استازی با باز کردن لینک آن، ۱۶ توکن کریپتو پانکس به ارزشی در حدود یک میلیون دلار را از دست داده است.

این لینک افراد را به وبسایت LarvaLabs.io منتقل می‌کرده، که یک کپی قانع کننده از LarvaLabs.com، پروژه بنیادین پشت کرپیتو پانکس می‌باشد. این سایت کلاهبرداری دارای یک پنجره شبیه به کیف پول متامسک (Metamask) بود. در پنجره باز شده پیامی با این عنوان بود که امنیت متامسک به خطر افتاده است و از استازی، سید فریز یا عبارت دوازده کلمه‌ای او را برای بازگرداندن دسترسی درخواست کرد. هرکسی که به عبارت دوازده کلمه‌ای دسترسی داشته باشد می‌تواند پول کیف پول متامسک را تخلیه کند.

این سارق اینترنتی، امروز ۵ توکن غیرمثلی کریپتو پانکس استازی را به قیمت ۱۴۹ اتریوم (۳۸۵۰۰۰ دلار) به فروش رسانده است. همچنین یک توکن کرپیتو پانکس را که استازی هنوز از آن به عنوان تصویر پروفایل خود در توییتر استفاده می‌کند، به کیف پول دیگری منتقل کرده است.

 

منبع  decrypt.co

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.