چیلیز (chiliz)

0

چیلیز یک ارز دیجیتال برای رویدادها و مکان‌های ورزشی است. علاوه بر آن یک کوین منحصر به فرد برای رأی‌گیری در سایت طرفداران به آدرس Socios.com می‌باشد.

این پلتفرم، به علاقه‌مندان به ورزش‌های سنتی و ورزش‌های الکترونیکی این امکان را می‌دهد تا لیست باشگاه‌ها، مسابقات یا مسابقات فردی مورد علاقه خودشان را مدیریت کنند.

اگرچه این پلتفرم رسماً در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد، اما ایده ایجاد پلتفرم Socios و زنجیره بلوک چیلیز در سال ۲۰۱۶ ارائه شد.

چیلیز توسط الکساندر دریفوس تأسیس شد و امروز این شرکت از بیش از ۷۵ متخصص از ۲۵ کشور تشکیل شده است و به سرعت در حال گسترش است.

چیلیز، توکنی است که به منظور اجازه دادن به طرفداران برای حمایت از تیم‌های ورزشی مورد علاقه خود از طریق معاملات مبتنی بر بلاک‌چین طراحی شده است.

این شرکت می‌خواهد تجربیات روزمره طرفداران را به خود جلب کند و در حال حاضر ابزارهای مبتنی بر بلاک‌چین را در اختیار برندهای ورزشی و سرگرمی قرار می‌دهد تا بتوانند به راحتی درآمد کسب کرده و با طرفداران و مشتریانشان تعامل داشته باشند.

علاوه بر اینها، چیلیز برای توکن کردن رویدادهای ورزشی یا هر نوع رویداد سرگرمی مناسب است. این یک فناوری دفتر توزیع شده است که برای کاربران عادی راه حل ارائه می‌دهد. به همین دلیل، بستر Socios.com برای تعامل فعال طرفداران با بازیکنان و تیم‌های مورد علاقه‌شان ایجاد شده است.

سود اصلی این دارایی این است که طرفداران می‌توانند برای آن دسته از شرکت‌هایی که در Socios.com حضور دارند رأی دهند و به تصمیم گیری کمک کنند.

بنابراین، ارز CHZ به عنوان نوعی “سوخت” برای عملکرد این سیستم است.

پلتفرم چیلیز، در حال حاضر با ده‌ها باشگاه همکاری می‌کند، که از جمله مشهورترین آنها یوونتوس و پاری سن ژرمن است.

 

ویژگی‌ های چیلیز

در حال حاضر، مردم فقط مسابقات را تماشا می‌کنند و فعالیت‌های سازمان را دنبال می‌کنند. حداکثر کاری که آنها می‌توانند انجام دهند، حمایت مالی از سازمان و باشگاه (از طریق خرید بلیط – بلیط فصلی – کالا و غیره) یا با روش‌های دیگر است.

Socios، حق رأی برای هر یک از علاقه مندان به ورزش را فراهم می‌کند. این باعث می‌شود طرفداران یک باشگاه (به عنوان مثال، پاری سن ژرمن یا همان یوونتوس) به تصمیمات مهم رأی دهند.

ایده‌ای که توسط چلیز پیاده‌سازی شده است کاملاً جدید نیست. برخی از باشگاه‌های فوتبال هستند که به هواداران این فرصت را می‌دهند تا در پیشرفت تیمشان تأثیر بگذارند.

در میان تیم‌های کمتر مشهور اغلب نمونه‌هایی وجود دارد که تیم عملاً در دست هواداران اداره می‌شوند.

این شرکت متعلق به گروه Maltese Mediarex است که بیش از ۱۵ سال در بازار جهانی سابقه فعالیت دارد.

با اینکه تقریبا ۲ سال از عمرش می‌گذرد، چلیز موفق شده است با بسیاری از باشگاه‌های لیگ‌های برتر اروپا همکاری کند.

علاوه بر این، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال یعنی بایننس به طور مستقیم در این پروژه سرمایه گذاری کرده است.

 

Socios.com چگونه کار می کند؟

صدها سال است که طرفداران ورزش از تیم‌های مورد علاقه خود حمایت می‌کنند و این یک چرخه پایان ناپذیر است.  یک تیم نمی‌تواند بدون حمایت طرفداران خود زنده بماند.

در گذشته، شرکت کنندگان با تشویق ورزشکاران مورد علاقه خود در زمین بازی، از تیم خود حمایت می‌کردند.

برخی از باشگاه‌های ورزشی حتی شروع به ارائه پلتفرم‌هایی برای طرفداران خود کردند که آنها می‌توانستند شرکت کنند و به بازیکنان مورد علاقه خود رأی دهند.

هر یک از شرکت کنندگان در این پلتفرم، با تعداد از پیش تعیین شده‌ای از توکن‌های طرفداری شروع می‌کند. همچنین از شرکت کنندگان دعوت می‌شود ارز دیجیتال CHZ را در قبال توکن‌های طرفداری با نرخ مشخصی مبادله کرده و در رأی‌گیری شرکت کنند.

همچنین یک سازوکار محافظت داخلی در برابر انحصار وجود دارد. کاربر نمی‌تواند توکن‌های طرفداری را به صورت انبوه خریداری کند. بنابراین، نه افراد و نه سازمان‌ها نمی‌توانند از طریق Socios.com کنترل کاملی بر تیم داشته باشند.

حتی یک توکن طرفداری در این پلتفرم، امکان دسترسی به بازار را برای دارنده‌اش فراهم می‌کند.

به زبان ساده، یک دارنده توکن طرفداری می‌تواند با ارائه دارایی برای فروش حق رأی خودش، از فروش حق رأی سود ببرد.

اما در اینجا توسعه دهندگان به اصل بازارهای مالی سنتی متوسل شدند. خریداران بالقوه فقط توکن‌های طرفداری با حداقل مقدار را می‌بینند.

بالاترین پیشنهاد بعدی فقط در صورت خرید تمام دارایی‌های آن سطح در دسترس خواهد بود.

در اینجا یک مثال ساده برایتان می‌آوریم تا بهتر متوجه شوید: فرض کنید ۱۰۰ توکن طرفداری برای فروش به قیمت‌های ۶۰ CHZ، ، ۳۰ CHZ و ۱۰ CHZ قرار داده شده است. مشارکت کنندگان در ابتدا پیشنهاد ۱۰ CHZ را می‌بینند.

به محض اینکه نقدینگی توکن در این قیمت کامل شد، پیشنهاد ۳۰ CHZ به مشارکت کنندگان نمایش داده می‌شود، و به همین روال برای قیمت‌های بالاتر.

این پروژه از ۲ نوع دفتر توزیع شده استفاده می‌کند:

شبکه اتریوم. این شبکه برای ذخیره داده‌ها در مورد تراکنش‌های مربوط به ارز CHZ استفاده می‌شود.

بلاک‌چین کمکی برای com این بلاک‌چین شامل سوابق نتایج رأی‌گیری و معاملات مربوط به توکن‌های طرفداری است.

Socios.com برای خرید یا فروش توکن‌های طرفداری در بازار هزینه کارمزد کمی دریافت می‌کند. با این حال، رأی گیری در مورد موضوعات خاص برای همه رایگان است.

 

مزیت‌‌های چیلیز

 

۱ – اطلاعات کاملاً معتبر و معاملات شفاف

این پروژه توسط یک شرکت معتبر ثبت شده در اتحادیه اروپا پشتیبانی می‌شود و با بانک‌های اروپایی همکاری می‌کند. علاوه بر این، نظارت بر فعالیت‌های آن به طور کامل انجام می‌شود. بنابراین، اطلاعات موجود در حساب‌ها کاملاً تأیید شده و در دسترس عموم است.

این شفافیت و اعتماد جامعه است که در بازار ICO اهمیت دارد.

۲ – نفوذ در بازار

همکاری چیلیز با بسیاری از سازمان‌ها برایش نتایج خوبی به همراه داشته است. بنابراین، این شرکت چندین مشارکت استراتژیک را در ورزش‌های سنتی و ورزش‌های الکترونیکی و همچنین در بسیاری از مناطق ایجاد کرده است.

این پروژه توسط دولت مالت، Playtech (ارائه دهنده بزرگ جهانی خدمات بازی‌های آنلاین)، شخصیت‌های مشهور در صنعت ورزش‌های الکترونیکی و بزرگ‌ترین نمایندگان بازاریابی دیجیتال در جنوب شرقی آسیا پشتیبانی می‌شود.

چنین همکاری‌هایی پروژه را از نظر نفوذ در بازار جهانی ورزش‌های الکترونیکی تسهیل می‌بخشند.

 

نقشه راه پروژه

در مورد نقشه راه، از نظر فنی خدمات تقریباً کامل است. با این اوصاف، Socios.com اولین فصل فوتبال، ورزش‌های الکترونیکی و ورزش‌های رزمی مختلط را راه اندازی کرده و تعداد کاربران به تدریج در حال رشد است.

توسعه‌دهندگان قصد دارند، تعداد کاربران پلتفرم را افزایش دهند. Socios نه تنها توسط تیم‌های مشهور، بلکه میان رده‌های قوی مانند Trabzonspor، Legia یا Young Boys نیز آن را قبول کرده و به آن پیوسته‌اند.

علاوه بر این، ارز دیجیتال CHZ می‌تواند به یک وسیله مبادله تبدیل شود. به همین جهت کارهای موثری برای ادغام ارز با خدمات شخص ثالث در حال انجام است.

اما اولین اقدامات جدی در حال حاضر برداشته شده است. همکاری با منچسترسیتی، اتلتیکو مادرید، یوونتوس و پاری سن ژرمن امید جامعه چیلیز را برای تحقق برنامه‌های توسعه‌دهندگان تقویت می‌کند. همانطور که می‌بینید، آنها هرگز از اشتیاق بی‌بهره نبودند و مشتاقان زیادی دارند.

 

تیم توسعه چیلیز

چیلیز توسط افرادی با سال‌ها تجربه ساخته شده است.

الکساندر دریفوس مدیر ارشد اجرایی چیلیز است. پیش از این، این شخص در پروژه‌های بزرگی مانند Mediartis و Webcity کار کرده بود.

تی‌بات پلتیر، مدیر ارشد فنی در چیلیز است. پیش از این، او به عنوان مهندس در شرکت‌های تحقیقاتی و صنعت بیگ دیتا کار کرده بود. او همچنین به عنوان مدیر ارشد فناوری در Chilipoker و Spread Research خدمت کرد. او همچنین در تیم‌های Bally Technologies و بازی‌های علمی رهبر تیم بود و در سال ۲۰۱۸ به تیم چلیز پیوست.

ماکس رابینوویچ مدیر ارشد استراتژی در چیلیز است. او در طول حرفه خود، همچنین به عنوان مدیر خلاق در ComboApp و بازاریابی Lead در Freelance کار میکرد.

اما دیسکین مدیر روابط عمومی و روابط عمومی چیلیز است. پیش از این، او برای ITV (کانال تلویزیونی انگلیس) کار کرده بود، مدیر روابط عمومی در MTV بود، در گروه اجتماعی Camelot (اپراتور قرعه کشی ملی انگلستان) در زمینه مسائل اجتماعی کار میکرد، در زمینه روابط عمومی به فریلنسرها مشاوره می‌داد و همچنین مسئول شرکت iGaming بود.

مگنوس لیندر رئیس مشارکت‌ها و توسعه تجارت در چیلیز است. او بیش از ۱۵ سال تجربه در بازاریابی دارد و از سال ۲۰۰۷ سمت‌های مدیریتی را عهده دار بوده است. وی همچنین مدیر بازاریابی در باشگاه هاکی روی یخ AIK ISHockey AB و اتحادیه باشگاه‌های فوتبال حرفه‌ای در سوئد بود.

فیوبیان مانیکولو، مدیر ارشد مالی در چیلیز است. پیش از این، او به عنوان حسابرس در KPMG International و مدیر ارشد مالی در Chilipoker کار کرده بود. وی در سال ۲۰۱۲ به چیلیز پیوست.

جید کرایکشانک مدیر ارشد منابع انسانی در چلیز است. او همچنین مسئول جذب کارمندان Pentasia و Betting Connections بود و رئیس فروش Yellow Brick Investments (شرکت سرمایه گذاری) بود.

چیلیز در صرافی‌ها

کوین دیجیتال چیلیز (CHZ) اکنون حدود ۰. ۸ دلار ارزش دارد. حجم معاملات روزانه از ۱ میلیارد دلار فراتر رفته است. طبق وبسایت Coinmarketcap، این توکن جزو ۴۰ توکن برتر بازار است.

این شرکت در سال ۲۰۱۸ بیش از ۶۶ میلیون دلار از طریق سرمایه‌گذاری خصوصی برای توسعه پلترفرم خود جمع‌آوری کرده است.

میزان کل عرضۀ چیلیز ۸.۸ میلیارد کوین است، به این معنی که هرچه کاربران بیشتری در این پلتفرم حضور داشته باشند ارزش هر CHZ دو برابر خواهد شد.

در حال حاضر، این شرکت در حال کار با حجم بازار حدود ۱.۴ میلیارد دلار و یک حجم نقدینگی در گردشی معادل با تقریبا ۵.۴ میلیارد کوین CHZ است.

هنگامی که CHZ در ژوئیه ۲۰۱۹ راه اندازی شد، ارزش آن بسیار پایین بود (۰.۰۱۶ دلار) و قیمت تا زمانی که یوونتوس به این پلتفرم پیوست، هیچ هیاهویی ایجاد نکرد. اما امروز، قیمت هر CHZ تنها بیش از ۰.۸۰ دلار است و انتظار داریم که این ارزش خیلی زود به ۱ دلار برسد.

به تازگی، تیم‌های فوتبال مانند آث میلان، فورتونا سیتارد، یانگ بویز، آپولون لیماسول، ترابزون اسپور، سین-ترویدنس، نوارا با Socios دست در دست هم داده‌اند و دارند پایگاه طرفداران خود را راه اندازی می‌کنند.

این بدان معناست که این پلتفرم در مرحله رشد است و مملو از میلیون‌ها ورزش دوست در سراسر جهان خواهد شد. بنابراین اگر هنوز در حال هولد کردن هستید و از خود می‌پرسید چه زمان مناسب برای فروش است، جواب آن: ممکن است به این زودی‌ها نباشد!

چشم انداز پروژه

توسعه‌دهندگان این پروژه ادعا می‌کنند که این فرصت را برای همه باشگاه‌های ورزشی فراهم می‌کنند تا اقتصاد جدیدی را ایجاد کنند و از طریق آن درآمدزایی کنند و همزمان روابط خود را با هواداران بهبود بخشند.

علاوه بر این، این شرکت به جای ICO معمولی، پیشنهاد به اصطلاح Fan Token یا همان توکن طرفداری را برگزار کرد. این یک حرکت کاملاً مهم و متمایز کننده است است که باعث برجسته شدن این پروژه از رقبای خود شد.

هم‌چنین لازم به ذکر است که برخی از باشگاه‌ها طرفدارانی بیش از جمعیت برخی از کشورهای اروپایی دارند و جوامع بین المللی تمام قاره‌ها را تحت پوشش خود دارند.

تعامل با طرفداران ورزشی نیز می‌تواند فروش را افزایش دهد. چنین تعاملی می‌تواند کاملاً برای همه طرفها مفید باشد.

بنابراین، برای کوین CHZ، باشگاه‌های ورزشی پایگاه‌های طرفداری زیادی را با میلیون‌ها مشتری بالقوه ارائه می‌دهند که به هیچ وجه به غیر از این راه نمی‌توانستند جذب شوند.

از کجا می توانم چیلیز بخرم؟

CHZ در بیشتر صرافی‌های اصلی، به ویژه بایننس موجود است، اما هنوزدر نسخه آمریکایی بایننس (نسخه‌ای از بایننس که صرفا برای معملات در آمریکا و توسط شهروندان آمریکا می‌باشد) عرضه نشده است و هم‌چنین در کوین‌بیس نیز در دسترس نیست. این می‌تواند به معنای افزایش مجدد قیمت آن هنگام ورود به این صرافی‌ها باشد.

منابع:coinmarketcap chiliz.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.