خطر مسدودیت بایننس برای کاربران ایرانی

0

طبق گزارشات، صرافی بایننس پس از دریافت اخطارهای متعدد از سوی مراکز مالی مختلف در جهان، پیشنهاد همکاری با مؤسسه سایفرتریس را پذیرفت. این مؤسسه شرکتی است که در زمینه تحلیل داده و رهگیری تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال مشغول به کار است.

 همچنین این مؤسسه تاکنون بیش از 4.5 میلیون آدرس بیت کوین متعلق به کاربران ایرانی را شناسایی کرده است. سایفرتریس طی گزارشی بیش از 75 هزار آی‌پی ایرانی را شناسایی و فهرست آنها را در اختیار مقامات آمریکایی قرار داده است. در قسمتی از این گزارش آمده است:

مؤسسات باید بازبینی دفتر کل‌های بلاکچین را به منظور ردیابی فعالیت‌هایی که مبدا یا مقصد آنها به ایران مرتبط است، در دستور کار قرار دهند.

این گزارش را می‌توان زنگ خطری جدی برای کاربران ایرانی دانست. صرافی بایننس IP تمام کاربران خود را چک می‌کند و به زودی استفاده از وی‌پی‌ان (VPN) و موارد مشابه آن نیز کمکی به کاربران ایرانی نخواهد کرد. یک کارشناس حوزهٔ ارزهای دیجیتال در رابطه با گزارش سایفرتریس گفت:

با توجه به موافقت بایننس برای همکاری با سایفرتریس هر لحظه امکان دارد حساب‌های ایرانیان در صرافی‌های خارجی بسته شود.

در همین حال، تعدادی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی از مسدودشدن حساب خود در صرافی بایننس و درخواست این صرافی برای احراز هویت خبر می‌دهند؛ اما از شواهد به نظر نمی‌رسد که هنوز مسدودسازی گسترده‌ای علیه حساب‌های ایرانی در بایننس آغاز شده باشد.

نظرسنجی‌هایی در توییتر منتشر شده که در آنها از کاربران بایننس پرسیده شده است آیا در این مدت با مشکل مسدود شدن حساب خود توسط بایننس مواجه شده‌اند یا خیر. در یکی از این نظرسنجی‌ها که حدود ۲۳۰۰ نفر در آن شرکت داشته‌اند، ۷۳ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که تاکنون مشکلی در این مورد نداشته‌اند. در این میان تنها ۸ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که حسابشان در بایننس مسدود شده است.

به هر حال، به نظر می‌رسد کار برای کاربران ایرانی هر لحظه در حال سخت‌تر شدن است. البته این قوانین برای سایر کشورهای تحت تحریم آمریکا مانند کره شمالی و سوریه نیز در حال اجرایی شدن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.