مسدود شدن انجمن بلاکچین ایران

0

وزارت کشور جمهوری اسلامی انجمن بلاک چین ایران (IBA) را به حالت تعلیق درآورد.

این اقدام پس از نقض مقررات دولتی توسط این سازمان صورت گرفت. انجمن بلاکچین، کاربران بخش رمزنگاری در حال رشد کشور را که درگیر توسعه فناوری بلاکچین هستند، با یکدیگر متحد می کند.

به گزارش فایننشال تریبون در روز یکشنبه، دولت ایران این هفته برای جلوگیری از فعالیت های انجمن بلاکچین ایران اقدام کرده است. وزارت کشور این سازمان برجسته صنعت کریپتو را به دنبال اتهامات مختلف از جمله اینکه انجمن بلاکچین ایران علیه اساسنامه خود کار می کند، مسدود کرد.

طبق اطلاعیه‌ای که روز چهارشنبه توسط روزنامه همشهری آنلاین منتشر شد، انجمن بلاکچین ایران همچنین موظف شده است تا گزارشات مفصلی درباره عملکرد مالی و فعالیت‌های خود به سازمان امور اجتماعی ایران ارائه دهد. همشهری عنوان کرد که دولت به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعاملات انجمن با صرافی‌های ارز دیجیتال است.

در اوایل ماه خرداد، آقای رحیم زارع یکی از نمایندگان مجلس، بدون اینکه مدرکی برای اثبات ادعای خودش ارائه کند “سازمان های غیردولتی داخلی که در ارتباط با ارزهای دیجیتال هستند” را به انتقال ارز خارجی به خارج از کشور متهم کرد.

انجمن بلاکچین ایران قاطعانه هرگونه عمل خلاف و اتهامی را به شدت رد کرد و بیان کرد که تمام تلاشهای این انجمن در جهت ارتقا توسعه فناوری بلاکچین متمرکز است.

انجمن بلاکچین ایران که در سال 1396 تأسیس شد، به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی و خودگردان متشکل از کارآفرینان، کارشناسان و فعالان حوزه صنعت بلاکچین آغاز به کار کرد. یکی از اولویت های اصلی این انجمن گسترش آگاهی در بین ایرانیان و جلوگیری از ضرر و کلاهبرداری در زمینه ارزهای دیجیتال است. این انجمن اظهار داشت:

اطلاع رسانی به مردم و مقامات در مورد وب‌سایت‌های پرخطر و موارد کلاهبرداری از جمله اهداف انجمن بلاکچین ایران است.

سپهر محمدی رئیس انجمن بلاکچین ایران، در بیانیه‌ای مطبوعاتی در وب‌سایت خود گفت که اخطاریه دولت هرگز به انجمن و اعضای هیئت مدیره آن تحویل داده نشده است. به گفته وی افشای باندهای فساد و پولشویی در حوزه ارز دیجیتال می‌تواند دلیل اصلی این ممنوعیت باشد. این انجمن اخیراً لیستی از شرکت‌های داخلی با ریسک بالای کلاهبرداری را که در مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال شرکت دارند، منتشر کرده است. محمدی در ادامه اظهار داشت:

بدیهی است که افرادی با منافع شخصی برای جلوگیری از تلاش های انجمن بلاکچین ایران هر کاری انجام می‌دهند. آنها جوری ترتیب دادند که اخطاریه را قبل از اطلاع رسانی به انجمن، به صورت عمومی اعلام کنند.

 

منبع  bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.