بانک‌های تگزاس می‌توانند بیت‌کوین را برای مشتریان نگهداری کنند

0

 رگولاتور امور بانکی ایالت متحده، اعلام کرده است که بانک‌های تگزاس اکنون می‌توانند ارزهای دیجیتال را برای مشتریان نگهداری کنند.

دپارتمان بانکداری تگزاس به بانک‌های معتبر ایالتی اجازه داده است تا خدمات سرمایه‌گذاری را برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال، ارائه دهند.

اداره کل بانکداری ایالت تگزاس اعلام کرد که طبق قانون مالی ۳۲.۰۰‍۱ تگزاس، بانک‌های دارای مجوز دولتی این ایالت اکنون می‌توانند به مشتریان خود خدمات نگهداری ارزهای دیجیتال ارائه دهند.

طبق اطلاعیه منتشرشده توسط سازمان نظارت بانکی در روز پنجشنبه، بانک‌ها برای ارائه خدمات نگهداری ارزهای دیجیتال به مشتریان، می‌توانند یک نسخه کپی از کلید‌های خصوصی (private keys) دارایی‌های مشتریان خود در اختیار داشته باشند و یا از مشتریان خود بخواهند که دارایی‌های خود را به کیف پول‌هایی که توسط بانک‌ها کنترل می‌شود، منتقل کنند.

طبق الزامات قانونی ایالات متحده، سرمایه گذاران باید دارایی های خود، از جمله ارزهای دیجیتال، را به طور ایمن نزد متولی شخص ثالث واجد شرایط مانند بانک ذخیره کنند.

در عین حال، نگهداری ایمن از ارزهای دیجیتال، یک مسئله جدی است و به سطحی از درک نیاز دارد که ممکن است نهادهای بانکی نداشته باشند.

سیاست های مربوط به امنیت وجوه یک نیاز اساسی برای نگهداری ارزهای دیجیتال است. گزینه های امنیتی شامل کیف پول های چند امضایی و همچنین بیمه است.

در این اعلان مشخص شد که بانکها ممکن است توانایی محافظت ایمن از ارزهای دیجیتال را نداشته باشند؛ زیرا مستعد هک و سرقت مکرر است.

در این اعلان، وزارت بانکداری تگزاس اشاره کرد که نگهداری ارزهای دیجیتال با دارایی‌های سنتی مانند گواهی سهام و اوراق قرضه متفاوت است.

ناظر بانک گفت: ارائه خدمات نگهداری از ارزهای دیجیتال، فقط درصورتی مجاز خواهد بود که بانک ها “پروتکل‌های کافی برای مدیریت مؤثر ریسک‌ها را داشته باشند.

تگزاس تنها ایالت نیست که به بانک‌ها اجازه می‌دهد خدمات نگهداری از ارزهای دیجیتال را راه اندازی کنند. در وایومینگ، یکی دیگر از ایالت‌های ایالات متحده‌، بخش بانکداری، نوع جدیدی از منشور بانکی را منتشر کرده است که به عنوان “مؤسسه سپرده گذاری برای اهداف خاص” شناخته می‌شود. این منشور که به کراکن و آوانتی اعطا شده است، به مؤ سسات امکان می‌دهد تا خدمات نگهداری و معاملات را به مشتریان ارائه دهند. علاوه بر وایومینگ و تگزاس، از سال گذشته، دفتر نظارت بر ارز، همچنین به بانک‌های ملی ایالات متحده و بانک‌های تعاونی این امکان را می‌دهد تا خدمات سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، فراهم کنند.

 

منبع: /cryptobriefing

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.