افزایش عجیب جستجوی عبارت “آیا باید بیت‌کوین خود را بفروشم” در گوگل

0

به گفته گوگل، جستجوی های مرتبط با ارزهای دیجیتال در طی یک هفته گذشته بار دیگر به یک رکورد جدید دست یافته‌اند.

حساب Google Trends روز پنجشنبه در توییتر خود نوشت: “# ارز‌های دیجیتال در بالاترین سطح محبوبیت تاریخی برای جستجو، در سراسر جهان قرار گرفته است.”

البته این افزایش علاقه به دنبال ریزش بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده و در واقع از جنبه منفی رشد داشته است.

طبق گزارشات، بازار ارز‌های دیجیتال در تاریخ 19 مه به سرعت به منطقه قرمز وارد شد و قیمت بیشتر دارایی های دیجیتال به طور متوسط ​​بین 20 تا 50 کاهش یافت. این افت گسترده عمدتا به چندین اعلامیه از چین از جمله اعمال محدودیت‌های احتمالی بر مؤسساتی که با ارزهای دیجیتال سر‌و‌کار دارند و نیز سرکوب استخراج بیت کوین، مرتبط می‌شد.

گوگل ترندز که یک ابزار تحلیلی است که به کاربران امکان می دهد فرکانس جستجوهای مختلف در گوگل را اندازه گیری کنند در ادامه عنوان کرده است که طی روز گذشته، جستجو برای عبارت “امروز در بازار ارزهای دیجیتال چه اتفاقی افتاد” در سراسر جهان با رشدی ۸۰۰ درصدی رو‌به‌رو شده و همچنین جستجو برای عبارت “آیا باید ارز دیجیتال خود را بفروشم” نیز روز گذشته در آمریکا ۴۰۰ درصد افزایش داشته است. در کل این دو عبارت در نمودار “علاقه به مرور زمان” نمره 100 جهانی را نشان می دهند که بالاترین مقدار ممکن می‌باشد.

جالب اینجاست که تأثیرات زیست محیطی بیت کوین که اخیراً به یکی از موضوعات داغ تبدیل شده است نیز در بین کاربران گوگل بسیار محبوب است.

“ارزهای دیجیتال با کمترین مصرف انرژی و” ارزهای دیجیتال سازگار با محیط زیست” دو مورد دیگر از جستجو‌ها هستند که افزایش زیادی داشته‌اند. همچنین به گفته گوگل ترندز عبارت “بیت کوین چگونه از انرژی استفاده می کند” هفته گذشته در ایالات متحده  در حدود 1050 درصد رشد داشته است.

در همین حال “Crypto Fear and Greed Index” یا شاخص ترس و طمع نسبت به ارز‌های دیجیتال، شاخصی که احساسات مسلط بر علاقه مندان به ارز دیجیتال را منعکس می کند، وارد محدوده “ترس شدید” شده است و امروز حدود 12 امتیاز از 100 را در اختیار داشت.

قابل توجه است که “ترس کریپتوئی” امروز تقریباً در همان سطح است که در مارس 2020 حاکم بود یعنی زمانی که بیت‌کوین به دلیل شیوع ویروس کرونا به حدود 5000 دلار سقوط کرد.

منبع:cryptoslate.com

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.