تراکنش بدون تایید

0

تراکنش بدون تایید به عنوان مبادله ای تعریف می شود که هنوز در بلاکچین ثبت و تأیید نشده است.

یک بلاکچین را می توان با یک کتاب دیجیتالی تشبیه کرد که می توان در آن هر چیزی را ثبت کرد و هر صفحه از این کتاب به عنوان یک بلاک شناخته می شود. بلاکچین به طور همزمان توسط شبکه ای از رایانه ها حفظ می شود که همه باید در مورد داده ها توافق کنند.

هر عامل مخربی که بخواهد بلاکچین را دستکاری کند، برای ایجاد تغییرات باید حداقل 51٪ قدرت محاسباتی کل شبکه را به دست بیاورد. این امر در یک بلاکچین بزرگ مانند بیت کوین، فوق العاده گران و دشوار است.

پس از ارسال داده ها به بلاکچین، باید منتظر بمانید تا یکی از کامپیوتر های شبکه، داده های شما را در یک بلوک ثبت و تأیید کند. از آنجا که بلوک ها به یکدیگر متصل هستند، هر بلوک تمام بلوک های قبلی را تأیید می کند. این بدان معناست که هرچه زنجیره بلوک (بلاکچین) طولانی تر شود، امنیت بلوک های قبلی نیز بیشتر می شود.

هنگام استفاده از بیت کوین، توصیه می شود قبل از دائمی دانستن معامله خود، منتظر حداقل 6 تأیید (5 بلوک ثبت شده پس از شما) باشید. بعد از 6 بلوک، کمتر از 0.1٪ احتمال دستکاری داده های شما وجود دارد.

اولین تأیید هنگامی انجام می شود که یک بلوک داده های شما را ثبت کند. هر بلوک ثبت شده پس از آن به عنوان یک تأیید اضافی محسوب می شود.

منبع:decryptionary

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.