کریگ رایت به پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار خسارت محکوم شد

1

یک هیئت منصفه فدرال در ناحیهٔ جنوبی فلوریدا، دکتر کریگ رایت (Craig Wright) را که مدعی است ساتوشی ناکاموتوی معروف می‌باشد، به عنوان متهم در دادگاه علیه دیو کلیمن (Dave Kleiman) احضار کرد.

این هیئت منصفه متوجه شد که کریگ رایت، شراکت تجاری با شرکت هوشمند کامپیوتری دیو کلیمن ندارد. همچنین رایت شهادت داد که با دیو کلیمن دوست بوده است و کلیمن به او کمک کرده تا وایت پیپر بیت کوین را ویرایش کند. او در دفاعیه‌اش بر عدم وجود شراکت خود با کلیمن اصرار داشت. هدف از این دادگاه تعیین سرنوشت ذخیره بیت کوینی بود که دانشمند کامپیوتر استرالیایی یعنی دیو کلیمن ادعای مالکیت و کنترل آن را داشت. شاکی این پرونده بردار دیو کلیمن یعنی آیرا کلیمن (Ira Kleiman) که نماینده املاک و شرکت دبلیواندکی اینو دیفنس (W&K Info Defense) می‌باشد. رایت متهم به کلاهبرداری از شریک تجاری خود در شرکت دبلیواند‌کی توسط املاک کلیمن شد. شاکی 50 درصد از ثروت مادی و معنوی رایت را از دادگاه درخواست نمود. در نهایت این دادگاه ، پرداخت 100 میلیون دلار غرامت به شرکت دبیلواندکی تعیین کرد که کریگ رایت را ملزم به پرداخت آن می‌کند.

برخلاف جنجال‌های فراوان درمورد خالق اصلی بیت کوین و هویت اصلی ساتوشی ناکاموتو، این هیئت منصفه در این جلسه اصلاً به این موضوع نپرداخت. آیرا کلیمن مدعی است که بیت کوین اثری مرکب از کلیمن و رایت می‌باشد. همچنین رایت ادعا دارد که بیت کوین را به تنهایی ساخته است. با این حال، ادعاهای رایت مبنی بر ساتوشی بودن به طور گسترده‌ای بی اعتبار شده است و هیچ یک از آن‌ها در دادگاه مورد بررسی قرار نگرفتند.

منبع: u.today

1 نظر
  1. Melina می گوید

    😳

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.