سینتیا لومیس می‌گوید فدرال رزرو با تأخیر در تأیید بانک‌های بلاکچین وایومینگ، در حال نقض قانون است

0

سناتور جمهوری‌خواه ایالت وایومینگ آمریکا، سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، عنوان کرده است که فدرال رزرو ایالات متحده با به تأخیر انداختن رسیدگی به درخواست‌ بانک‌های کریپتو برای دریافت حساب‌ در این بانک مرکزی، “قانون را نقض کرده است.”

به نقل از وال استریت ژورنال، لومیس ادعا کرده است که فدرال رزرو نسبت به موسسات سپرده‌گذاری با هدف خاص (SPDI) که به عنوان “بانک‌های بلاکچینی” نیز شناخته می‌شوند، در ایالت او به‌طور غیرعادلانه رفتار می‌کند. او همچنین جی پاول، رئیس فدرال رزرو که در 23 نوامبر مجدداً توسط رئیس جمهور بایدن به این سمت منصوب شد را مقصر می‌داند و از همکاران جمهوری‌خواه خود خواسته است تا او را حمایت نکنند. باید اشاره داشت که در سال 2020، دو SPDI ایالت وایومینگ به نام‌های کراکن (Kraken) و آوانتی (Avanti) منشور بانکی خود را از فدرال رزور دریافت کردند اما درخواست آن‌ها برای باز کردن حساب اصلی در این بانک هنوز تایید نشده است. در حقیقت جنجال بر سر این است که آیا این مؤسسات سپرده‌گذاری با هدف خاص باید به عنوان بانک در نظر گرفته شوند یا خیر. لومیس در این باره می‌گوید که یک SPDI، استانداردهای تعیین شده توسط کنگره در قانون فدرال رزرو برای آنچه که یک بانک را تشکیل می دهد را دارا است.

قابل ذکر است که در فوریه 2019، قانونگذاران ایالت وایومینگ، SPDIها را برای ارائه خدمات به مشاغلی که به دلیل سروکگار داشتن با ارزهای دیجیتال قادر به ایمن سازی خدمات بانکی خود از سوی شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) نیستند، تصویب کرده است.

 

منبع    cointelegraph.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.