بروزرسانی الطایر اتریوم امروز اجرا می‌شود

0

بروزرسانی جدید شبکه اتریوم که الطایر (Altair) نام دارد امروز 27 اکتبر اجرا می‌شود. این بروزرسانی اولین اقدام در جهت ادغام شبکه مبتنی بر اثبات سهام بیکن چین (Beacon Chain) و شبکه اصلی اتریوم است.

این بروزرسانی نوعی آماده‌ سازی برای عملیات ادغام بیکن چین و شبکه اصلی یا همان مین‌نت (Mainnet) اتریوم است. ادغام این بلاک چین‌ها زمانی رخ می‌دهد که شبکه اصلی اتریوم که با سازوکار اثبات کار (PoW) ایمن شده است، با شبکه مبتنی بر اثبات سهام (PoS) بیکن چین ترکیب شود که تخمین زده می‌شود این ادغام اصلی بین ماه‌های می تا ژوئن سال 2022 رخ دهد. به گفته بنیاد اتریوم، الطایر امکان پشتیبانی از لایت کلاینت (Light Client) یا لایت نودها را به شبکه اضافه کرده، حسابرسی برنامه تشویقی بیکن چین را منظم می‌کند، برخی از مشکلات مربوط به مشوق‌های مالی اعتبارسنج‌ها را برطرف کرده و پارامترهای تنبیهی را هم پیاده‌سازی خواهد کرد.

گفتنی است که بیکن چین قابلیت سهام‌گذاری (Staking) را به اکوسیستم اتریوم معرفی کرد. با این‌ وجود هم‌اکنون کاربرانی که می‌خواهند اتریوم سهام‌گذاری کنند، تا زمان انتقال کامل شبکه از سازوکار اثبات کار به اثبات سهام، اجازه برداشت اتریوم‌های خود را نخواهند داشت.

باید افزود که تیم بیکو (Tim Beiko)، یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم، ادعا می‌کند بروزرسانی الطایر تعامل افراد با شبکه را ساده‌تر کرده و جریمه مربوط به پارامترهای تنبیهی را برای افرادی که سهام‌گذاری می‌کنند کاهش می‌‌دهد. او تأکید کرده است که در آینده شبکه اتریوم می‌تواند بدون هیچ مشکلی به بیکن چین به‌روزرسانی شود.

 

منبع  cryptonews.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.