نحوه استخراج بیت کوین

0
در حالی که دیگر نمی توانید بیت کوین را در خانه استخراج کنید، هنوز راه هایی وجود دارد که می توانید بدون دستبرد زدن به بانک در استخراج ارز رمزنگاری شده شرکت کنید.

 

فهرست مطالب
 • چگونه معاملات در شبکه بیت کوین انجام می شوند؟
 • روند استخراج بیت کوین
 • نرخ هش چیست؟
 • دکل استخراج بیت کوین چیست؟
 • انواع اصلی دکل های استخراج
 • گزینه های جایگزین: استخرهای استخراج و استخراج ابری
 • آیا باید استخراج بیت کوین را شروع کنید؟
 • چه فرصت هایی برای استخراج Altcoin وجود دارد؟

 

استخراج بیت کوین طی سالهای گذشته بسیار سخت تر شده است. در روزهای ابتدایی ارزهای رمزنگاری شده، عملاً هر کسی که دارای لپ تاپ بود می توانست سکه های جدید استخراج کند؛ با تأیید یک بلاک جدید از معاملات از طریق حل کردن مسائل پیچیده ریاضی یک پاداش 50 BTC دریافت می کردند. (ممکن است در آن زمان این پاداش بلوکی فقط 50 دلار بوده باشد و هیچ کس نمی دانست که سرانجام این ارز دیجیتال چقدر ارزش خواهد داشت).
این روزها زندگی برای استخراج کننده های بیت کوین آسان نیست. پاداش های بلاک هر چند سال یک بار نصف می شود و تعداد بیت کوین هایی که وارد گردش می شوند فقط به 6.25 بیت کوین در هر بلاک کاهش یافته است. با این وجود معاملات بیت کوین هنوز برای انجام شدن نیاز به اعتبار (موجودی) دارند، به این صورت که هزینه های معامله به منبع حیاتی درآمد آنها تبدیل شده است.
در اینجا ما قصد داریم نحوه کار استخراج بیت کوین را توضیح دهیم، کشف کنیم که چه مقدار قدرت محاسباتی برای ادامه به کار بلاکچین مورد نیاز است و برخی دیگر از سیستم های “اثبات کار” را که سخت افزارهای استخراج به خوبی می توانند از آن ها  استفاده کنند، بررسی خواهیم کرد.

 

چگونه معاملات در شبکه بیت کوین انجام می شوند؟

قبل از اینکه درگیر فناوری مرتبط با تولید بیت کوین های جدید شویم، بیایید دریابیم که چگونه یک بلاک بیت کوین به روشی کاملاً ساده استخراج می شود.

همانطور که (امیدوارم) بدانید ، یک بلاکچین محل قرارگیری گزارشات کامل معامله های بیت کوین از زمان اولین بلاک که در سال 2009 استخراج شد می باشد. با گذشت سالها ، یک زنجیره بلوک ایجاد شده است، به این معنی که معاملات قدیمی به سختی ویرایش می شوند. برای اصلاح داده های معامله، هر بلوکی که بعد از آن قرار دارد باید دوباره محاسبه شود ؛ و این به یک مقدار دیوانه کننده ای از داده های محاسباتی نیاز دارد.

یکی از بزرگترین مزایای دفتر ثبت عمومی، کمک به جلوگیری از “دوبار خرج کردن” است که باعث متوقف کردن استفاده همزمان از یک بیت کوین به صورت دوباره می شود. اسکناس به طور ذاتی مانع “دوبار خرج کردن” می شود زیرا شما از نظر فیزیکی مجبورید 50 دلار را قبل از دریافت یک بازی ویدیویی تحویل دهید، یعنی شما نمی توانید به مغازه کناری بروید و از همان اسکناس برای تهیه کفش نیز استفاده کنید.

 

 

روند استخراج بیت کوین

هر 10 دقیقه یک بلوک جدید ایجاد می شود. این یعنی حدود شش بار در ساعت استخراج کنندگان بیت کوین درگیر یک رقابت بزرگ برای دریافت پاداش بلوک هستند.

استخراج بیت کوین قدرت محاسباتی زیادی را می طلبد و فرد خوش شانسی که می تواند یک بلاک را تأیید کند، قبل از بقیه افراد در شبکه یک مساله ریاضی را حل کرده است. (این کل منطق “اثبات کار” است ، زیرا مقدار زیادی از قدرت پردازش صرف جلوگیری از حملات “محروم سازی از سرویس” می شود).

حل پازل به این معنی است که یک بلوک جدید با اندازه 1 مگابایت تشکیل شده است. معاملات بیت کوین که منتظر تأیید هستند در یک “استخر حافظه” جمع آوری می شوند. استخراج کننده بیت کوین تمایل دارد کاربران بیت کوینی را که مایل به پرداخت هزینه های بالا در معاملات خود هستند در اولویت قرار دهد.

این بلوک جدید همچنین شامل چیزی است که تحت عنوان “معامله کوین بیس” شناخته می شود. به این ترتیب استخراج کنندگان بیت کوین پاداش 6.25 BTC را برای تلاش های خود و همچنین هزینه های معاملاتی هر پرداختی که در بلوک آنها جریان دارد، دریافت می کنند.

اکنون ما یک ایده تقریبی از نحوه کار استخراج بیت کوین بدست آورده ایم، اجازه دهید وارد ریزه کاری های استخراج شویم. شاید برای این قسمت یک فنجان قهوه لازم داشته باشید.

 

نرخ هش چیست؟

نرخ هش یک فشارسنج مهم برای اطلاع از میزان سالم بودن بلاکچین بیت کوین در حال حاضر است. به طور خلاصه ، نرخ هش یک نگاه کلی به میزان قدرت پردازش کنونی در شبکه بیت کوین است.

مخلص کلام این است که نرخ هش به ما می گوید که ماینرهای بیت کوین چه مقدار قدرت محاسباتی را برای پردازش بلوک های معاملات اختصاص می دهند. هرچه سطح قدرت هش بالاتر باشد ، امنیت بلاکچین نیز بیشتر است.

برای اطمینان از اینکه استخراج ارزهای رمزنگاری شده به طور مداوم در حال انجام است و در هر 10 دقیقه یکبار بلوک جدیدی ظهور می کند ، سختی استخراج در بلاکچین تقریباً هر دو هفته یک بار به طور منظم تنظیم می شود. اگر نرخ هش در سطح بالایی باشد ، اما مسائل ریاضی مورد نیاز برای دریافت پاداش بلوک خیلی آسان باشد ، بیت کوین جدید خیلی زود وارد گردش می شود. (محاسبات بیش از حد سخت هم مورد مشابهی را ایجاد می کند.)

بخش بعدی در این مطلب به لوازم مورد نیاز برای استخراج موفقیت آمیز بیت کوین می پردازد.

 

دکل استخراج بیت کوین چیست؟

به طور خلاصه ، دکل استخراج یک setup (برنامه نصب) رده بالا است که به طور خاص برای ضرب بیت کوین های جدید طراحی شده است.

پیشرفته ترین واحدهای پردازش قصد دارند بالاترین نرخ هش ممکن را ارائه دهند، زیرا این کار شانس بیشتری را به ماینر ها می دهد تا اولین کسی باشند که مسائل ریاضی را حل می کند.

چندین شرکت سخت افزار استخراج بیت کوین را تولید می کنند و به عنوان یک گزینه جایگزین، امکان ساخت سخت افزار خود نیز وجود دارد. هزینه های برق بسیار مهم است، زیرا در غیر این صورت هزینه مصرف انرژی شما می تواند بیش از پاداش های دریافتی شما باشد.

عناصر اصلی در دکل استخراج بیت کوین عبارتند از مادربرد، کارت گرافیک قابل اعتماد (انویدیا و AMD دو تأمین کننده اصلی هستند)، منبع تغذیه بهبود پذیر(قابل ارتقا)، یک خنک کننده برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد دستگاه  های شما، یک پردازنده قوی و مطمئن و یک قاب محکم که دکل استخراج را کنار هم نگه می دارد و از آن در برابر گرد و غبار محافظت می کند.

 

انواع اصلی دکل های استخراج

بیایید نگاهی به رایج ترین دکل های استخراج موجود بیاندازیم. هر نوع سخت افزار استخراج بیت کوین مزایا و معایبی دارد.

 • استخراج از طریق ASIC: این کلمه مخفف “مدار مجتمع مخصوص برنامه” است. این دستگاه ها تنها با هدف استخراج بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه ساخته شده اند. این سخت افزار به اشکال مختلفی ارائه می شود و برخی از کیت ها بسیار گران تر از سایر کیت ها هستند. آنها به طور ویژه به دلیل چگونگی ارائه سطح استثنایی قدرت محاسباتی در حالی که هزینه های برق را به حداقل می رسانند، بسیار مفید هستند.
 • استخراج از طریق رمزنویسی (Scrypt): این روش استخراج به ویژه در بلاکچین Litecoin محبوب است و طراحی شده است تا به عنوان یک بهبود دهنده الگوریتم هش SHA-256 عمل کند. از طریق Scrypt، استخراج کنندگان باید در اسرع وقت تا حد ممکن اعداد تصادفی تولید کرده و آن را در مکان RAM ذخیره کنند. این روش خصوصاً برای استخراج کنندگان با پردازنده های گرافیکی بسیار محبوب است و می تواند یک “شرایط برابر” ایجاد کند زیرا مزیت ماینرهای ASIC را کاهش می دهد.
 • استخراج از طریق GPU: به نظر می رسد این روشی است که در بین مزارع استخراج بیشترین محبوبیت را دارد. در اینجا از کارت های گرافیک برای استخراج داده های بلاکچین استفاده می شود. اگرچه این کارت های گرافیک کارآمد هستند، اما می توانند بسیار گران باشند و با تغییر استانداردها به سرعت منسوخ می شوند. آنها همچنین به تعمیر و نگهداری بالایی نیاز دارند، به این معنی که خنک کننده و دسترسی مطمئن به برق از اهمیت اساسی در آن ها برخوردار است.
 • استخراج از طریق پردازنده (CPU): به تعبیر غیر حرفه ای این روش شامل استخراج رمزنگاری از طریق رایانه شما است. این یک روش ساده و ارزان است، اما متأسفانه در مورد استخراج بیت کوین بسیار غیر عملی است. این روش بهترین روش مخصوص آلت کوین ها است؛ و در برخی موارد می توانید نرم افزار استخراجی را پیدا کنید که در پس زمینه اجرا شود و از قدرت محاسبه اضافی برای تولید رمزنگاری استفاده کند.

گزینه های جایگزین: استخرهای استخراج و استخراج ابری

راه های دیگری به جای خرج کردن کلی پول برای این همه تجهیزات پیشرفته وجود دارد. همانطور که از نامش پیداست، استخرهای استخراج شامل ترکیب قدرت محاسباتی شما با دیگران است؛ به امید اینکه احتمال تأیید بلوک جدید افزایش پیدا کند. در صورت موفقیت، پاداش بلوک بین همه افراد گروه تقسیم می شود.

مورد دیگر استخراج ابری است. به جای اینکه تمام سخت افزارهای استخراج بیت کوین را خودتان تهیه کنید، در این روش شما به طور موثر قدرت پردازش را از “مزارع استخراج از راه دور” خریداری می کنید. این روش قابل مقایسه با یک سرمایه گذار بودن در یک عملیات پیچیده است و از هر درآمد حاصل از آن سهمی دریافت می کنید. اگرچه مشاغل قانونی وجود دارتد که از این طریق قدرت استخراج را می فروشند اما شما باید مراقب کلاهبرداری های ممکن باشید. و اگرچه از طرف شما تعمیر و نگهداری کمی نیاز است، به یاد داشته باشید که ممکن است لازم باشد قراردادی طولانی با هزینه های بالای ماهیانه منعقد کنید که این می تواند منجر به سود شما شود و یا ممکن است شما را متحمل ضرر کند.

 

آیا باید استخراج بیت کوین را شروع کنید؟

متأسفانه استخراج بیت کوین آنچنان ساده نیست و همچنین مقدار دیوانه کننده ای برق مصرف می کند. (برای بیان این موضوع ، بلاکچین هر سال 68.13 تراوات ساعت انرژی را می بلعد؛ این مقدار معادل مصرف جمهوری چک در یک سال است ، کشوری که 10.7 میلیون نفر جمعیت دارد. طبق تحقیقات Digiconomist برق مصرفی یک معامله ساده معادل برقی است که یک خانواده معمولی در ایالات متحده طی 20 روز استفاده می کنند).

استخراج بیت کوین می تواند سودآور باشد؛ به ویژه در مناطقی که برق نسبتاً ارزان است. سطح سودآوری نیز بسته به قیمت فعلی بیت کوین تعیین می شود. اگر ارزش BTC فقط 4000 دلار باشد ممکن است این همه تلاش ارزش نداشته باشد. کم بودن سختی استخراج فرصتی بیشتر برای شما فراهم می کند تا بتوانید مقداری رمزنگاری شیرین را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

چه فرصت هایی برای استخراج Altcoin وجود دارد؟

البته، شما می توانید از سخت افزار استخراج خود در زنجیره های بلوکی کوچکتر استفاده خوبی کنید. (لازم به یادآوری است که بلاکچین اتریوم در حال حذف سازوکار اجماع اثبات کار است و این بدان معنی است که ETH دیگر ظرف چند ماه آینده استخراج نخواهد شد).

Dogecoin نمونه ای از آلت کوین ها است که از روش Scrypt استفاده می کند، به این معنی که با سخت افزار استخراج بیت کوین SHA-256 سازگار نیست. افسوس که این ارز رمزنگاری شده “مسخره”  برای استخراج از طریق CPU چالش برانگیز شده است، به این معنی که شما ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در ASIC ها داشته باشید. (با توجه به اینکه معاملات DOGE برای کسری از یک درصد نیز قابل انجام است، ممکن است در اینجا فضای زیادی برای رشد قیمت وجود نداشته باشد.)

گزینه های جایگزین شامل Litecoin ، Monero و Zcash هستند؛ همه اینها به مکانیسم اجماع اثبات کار وابسته هستند

 

منبع: coinmarketcap

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.