نسل بعدی مک‌بوک ایر احتملا بزرگ‌ترین بازطراحی آن از سال ۲۰۱۰ خواهد بود

0

به گفته مارک گرمن (Mark Gurman) از نشریهٔ بلومبرگ، اپل رویداد دیگری را برای معارفه محصولات جدید در سال جاری میلادی برگزار نخواهد کرد؛ اما احتمالا مک‌‌بوک ایر ۲۰۲۲ بزرگ‌ترین بازطراحی تاریخ خود را تجربه خواهد کرد.

اپل هفته گذشته رویداد Unleashed را با تمرکز بر کامپیوترهای مک و محصولات صوتی برگزار کرد؛ اما برخلاف گمانه‌زنی‌ها، شاهد رونمایی از نسل بعدی مک مینی در این رویداد نبودیم. از سوی دیگر، تقریبا یک‌سال از رونمایی آخرین مک‌‌بوک ایر نیز می‌گذرد و گمان می‌رود که غول دنیای فناوری نسخه جدیدی از اولترابوک یادشده را در دست توسعه داشته باشد. خبرنگار و تحلیلگر یادشده برآورد می‌کند که نسل بعدی مک‌بوک‌ ایر با طراحی کاملا جدید و تراشه M2 در حدود شش تا هشت ماه آینده عرضه خواهد شد. او معتقد است که مدل آینده بزرگ‌ترین بازطراحی مک‌‌‌بوک ایر از سال ۲۰۱۰ را ایجاد خواهد کرد. گفته می‌شود مدل یادشده دارای چندین ویژگی وام گرفته‌شده از مک‌بوک پرو جدید و دارای بدنهٔ نازک‌تر، حاشیه‌های سفید رنگ و بدون مارک تجاری MacBook Air در حاشیه تحتانی خواهد بود. این مدل احتمالا گزینه‌های رنگی مشابه با آی‌مک ۲۴ اینچی ارائه می‌دهد و از قرار معلوم، صفحه‌کلید جدید نیز هم‌سو با حاشیه‌ها کاملا سفید خواهد شد. ظاهراً کلیدهای نیم‌قد فانکشن نیز جای خود را به نمونه‌های مشابه مک‌بوک پرو در سایز کامل خواهند داد و یک دوربین فیس‌تایم 1080p نیز در حاشیه فوقانی (احتمالا ناچ) تعبیه می‌شود.

گِرمن همچنین انتظار دارد نسل بعدی آی‌مک ۲۷ اینچی، مک مینی، آیفون SE و آیپد پرو جدید در بازه‌ای نامشخص در سال آینده میلادی عرضه شوند.

 

منبع macrumors.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.