گوگل از هوش مصنوعی برای ساخت سری موبایل‌های پیکسل استفاده کرده است

0

گوگل از جدیدترین سری موبایل پیکسل به نام‌های پیکسل ۶ و پیکسل۶ پرو با باتری ۲۴ ساعته و پیشرفته‌ترین دوربین در این مجموعه رونمایی کرد.

این دستگاه‌ها با تراشه‌های گوگل تنسور ساخته شده‌اند که نخستین تراشه‌های طراحی شده توسط این شرکت با تمرکز روی هوش مصنوعی هستند. علاوه بر آن در سری جدید پیکسل سیستم عامل اندروید ۱۲ به کار رفته است. مشخصات پیکسل ۶ پرو با پیکسل۶ تقریباً یکسان است اما نمایشگر بزرگ‌تر با رفرش ریت ۱۲۰ هرتز دارد. دوربین‌های پشتی دستگاه نیز شامل یک لنز تله فوتو است. قیمت پایه این دو دستگاه ۵۹۹ پوند (پیکسل ۶) و ۸۴۹ پوند (پیکسل ۶ پرو) اعلام شده است. هر دو دستگاه از ۲۸ اکتبر با طیف رنگ‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. گوگل ادعا می‌کند در دستگاه‌های جدید یکپارچگی بهتری بین سخت افزار و نرم افزار شکل گرفته است. همچنین قابلیت‌های کاملاً تازه برای موبایل درنظر گرفته شده است. حسگر اصلی دوربین ۵۰ مگاپیکسلی است و می‌تواند ۱۵۰ درصد نور بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی پیکسل را دریافت کند. این بدان معنا است که عکس‌های ثبت شده با این دوربین جزئیات بهتری دارند و رنگ‌ها نیز درخشان‌تر هستند. در کنار این دوربین لنز اولتراواید نصب شده است.

در کنار این موارد تراشه تنسور مجهز به هوش مصنوعی است که به ایجاد قابلیت‌های جدید در دستگاه‌ها کمک کرده است. یکی از این موارد “Magic Eraser” است که می‌تواند به طور خودکار هرگونه عامل حواس پرتی در تصویر (افراد غریبه و اشیا) را حذف کند.

 

منبع  engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.