درگاه یواس‌بی سی مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ از شارژ سریع پشتیبانی نمی‌کند

0

بر اساس یک گزارش جدید، درگاه یواس‌بی سی تعبیه‌شده در مدل‌های جدید مک‌بوک‌‌ پرو اپل از استاندارد USB PD 3.1 EPR برای ارائه‌ی قابلیت شارژ سریع پشتیبانی نمی‌کنند.

درگاه یواس‌بی سی مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ با توجه به مشخصات فنی آن از ولتاژ بالا پشتیبانی می‌کند؛ اما متأسفانه مدل 16 اینچی جدید این محصول از استاندارد USB PD 3.1 EPR برای ارائه‌ی قابلیت شارژ سریع بی‌بهره است. هنگامی که استانداردهای یواس‌بی سی در حال توسعه بود، یک استاندارد مشخص موسوم به USB-C PD برای شارژ وجود داشت. این استاندارد امکان شارژ با سرعت ۱۰۰ وات را از طریق کابل‌های یواس‌بی سی فراهم می‌کند.

این قابلیت در زمان توسعه‌ی استاندارد مورد اشاره خوب بود؛ اما با توجه به لپ‌تاپ‌هایی که از انرژی بیشتر بهره می‌برند، نیاز به قدرت شارژ بیشتر، احساس می‌شد. یک استاندارد جدید برای ارائه‌ی قدرت شارژ با سرعت ۲۴۰ وات توسعه داده شد که اپل نقش مهمی در ارائه آن داشت. این استاندارد جدید USB PD 3.1 EPR نام دارد و از شارژ ۴۸ ولت با جریان پنج آمپر پشتیبانی می‌کند که امکان شارژ نهایی با سرعت ۲۴۰ وات را فراهم می‌کند.

مک‌بوک‌ پرو ۱۶ اینچی جدید از استاندارد جدید USB PD 3.1 EPR بهره می‌برد؛ ولی اپل آن را به ۲۸ ولت محدود کرده است. مدل ۱۴ اینچی مک‌بوک پرو جدید اما تحت تأثیر این محدودیت قرار نگرفته است و امکان شارژ ۹۶ وات را ارائه می‌دهد.

 

منبع  9to5mac.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.