فشار سناتورهای آمریکایی برای توقف نسخه آزمایشی کیف پول ارز دیجیتال فیسبوک

0

تنها در عرض چند ساعت پس از راه اندازی نسخهٔ آزمایشی کیف پول ارز دیجیتال جدید فیسبوک با همکاری صرافی کوین بیس (Coinbase)، پنج سناتور ایالات متحده خواستار توقف فوری آن شدند.

الیزابت وارن، سناتور مخالف ارزهای دیجیتال، یکی از این پنج نفر بود که از مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ خواسته بود “پروژه را فوراً متوقف کند”. این پنج سناتور دموکرات در نامه‌ای به زاکربرگ دیروز 19 اکتبر نوشتند: “با توجه به حجم شایعات منفی که در مورد شرکت شما وجود دارد، ما از طریق این نامه مخالفت خود را به شدیدترین شکل با تلاش‌های فیسبوک برای راه اندازی یک ارز دیجیتال و کیف پول دیجیتالی، بیان می‌کنیم. این سناتورهای با اشاره به اینکه فیسبوک بارها و بارها تصمیمات تجاری ناآگاهانه ای که گرفته است به کاربران خود و دیگران آسیب رسانده است گفته‌اند نمی‌توان به فیسبوک برای مدیریت یک سیستم پرداخت یا ارز دیجیتال اعتماد کرد و توانایی فعلی این شرکت برای مدیریت ریسک و ایمن نگه داشتن کاربران بسیار پایین است.

گفتنی است فیسبوک یک پروژه استیبل کوین به نام دییم (Diem) دارد که مدت‌هاست تجت فشارهای نظارتی بوده است؛ علاوه بر این کیف پول ارز دیجیتال خود به نام نووی (Novi) را به صورت آزمایشی روز گذشته راه‌اندازی کرده است.

 

منبع  cointelegraph.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.