فوری: ETF بیت کوین شرکت پروشیرز تأیید شد

0

طبق خبری که بلومبرگ در توییتر به اشتراک گذاشته است فردا، سه شنبه نوزدهم اکتبر، اولین صندوق قابل معاملهٔ بورسی (ETF) بیت کوین در ایالات متحده که متعلق به شرکت پروشیرز (ProShares) است در بازار بورس نزدک عرضه می‌شود.

این صندوق در واقع صندوق قابل معاملهٔ آتی بیت کوین (futures ETF) است که قراردادهای آتی بیت کوین را پشتیبانی می‌کند و سرانجام پس از بررسی 75 روزه توسط آژانس نظارتی ایالات متحده یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به ریاست گری گنسلر، راه اندازی می‌شود و پا به بازار نیویورک می‌گذارد. پرچمدار ارزهای دیجیتال طی هفتهٔ گذشته به دلیل اخبار مربوط به احتمال این صندوق قابل معاملهٔ بورسی رشد به سزایی داشته و روز جمعه به 62944 دلار نیز رسید.

گفتنی است هفتهٔ گذشته، جیم کرامر از شبکهٔ سی‌ان‌بی‌سی اظهار داشت که انتظار می‌رود این هفته چهار ETF بیت کوین تأیید SEC را دریافت کنند. به اعتقاد او، اگر حداقل یکی از آن‌ها راه‌اندازی شود، به احتمال زیاد بیت کوین به یک پیک قیمتی کوتاه مدت می‌رسد.

پی‌نوشت ایرانیتال: برخی تحلیل‌گران و کارشناسان می‌گویند کاربران با شنیدن اخبار تأیید ETFهای بیت کوین، با پیش‌بینی افزایش بیشتر قیمت اقدام به خرید کرده‌اند و با آغاز معاملات، به‌دنبال خارج‌شدن از بازار و برداشت سودهای خود می‌روند و همین مسئله می‌تواند باعث سقوط قیمت شود.

 

منبع u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.