شرکت اسکوئر به دنبال راه‌اندازی شبکهٔ استخراج بیت کوین به صورت منبع باز است

0

جک دورسی، مدیر عامل شرکت اسکوئر (Square) و بنیان‌گذار توییتر، به دنبال ایجاد یک سیستم استخراج بیت کوین به طور منبع باز (open-source) است تا بتواند دسترسی عموم به استخراج بیت کوین را آسان کرده و شبکهٔ این ارز دیجیتال را از آنچه که هست غیرمتمرکزتر کند.

به گفتهٔ دورسی، شرکت خدمات مالی آمریکایی اسکوئر، در حال بررسی تجهیزات فنی لازم برای ساخت سیستم استخراج بیت کوین منبع باز است که به اعتقاد وی به غیر متمرکز شدن بیشتر شبکهٔ بیت کوین کمک می‌کند و این امر برای ایمنی معاملات “پس از استخراج آخرین بیت کوین” بسیار مهم خواهد بود. همچنین سیستم جدید اسکوئر قصد دارد با نوآوری در تجهیزات و نرم افزارها و یکپارچه سازی آن‌ها مصرف انرژی استخراج بیت کوین را به حداقل برساند. وی در توییتی اینگونه بیان کرده است: “ماینینگ برای همه قابل دسترسی نیست. استخراج بیت کوین باید به سادگی اتصال یک دوشاخه به پریز برق باشد. انگیزهٔ کافی در مردم برای کار کردن با یک دستگاه ماینر به دلیل داشتن پیچیدگی‌های زیاد، وجود ندارد.”

گفتنی است در پی اخبار مربوط به این شبکهٔ استخراج و نیز احتمال تأیید یک صندوق قابل معاملهٔ بورسی برای بیت کوین در آمریکا، قیمت این ارز دیجیتال اول بازار روند صعود قابل توجهی داشته و اکنون در محدودهٔ 61544 دلار معامله می‌شود.

 

منبع cointelegraph.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.