سران گروه هفت دستورالعمل‌های ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را صادرکردند

0

هفت کشور صنعتی پیشرفته ملقب به گروه هفت (G7), روز ۱۳ اکتبر در واشنگتن دیدار و درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تبادل نظر کردند.

در طی این جلسه سران این گروه که شامل کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و آمریکا می‌شوند، عنوان کردند که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نباید به ثبات مالی بانک‌های مرکزی لطمه‌ای وارد کنند. وزرای دارایی گروه هفت و بانکداران مرکزی در بیانیهٔ مشترکی گفتند:

“هماهنگی و همکاری قوی بین المللی در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که نوآوری در بخش دولتی و خصوصی مزایای داخلی و برون‌مرزی را به همراه دارد و در عین حال برای کاربران و همچنین نظام‌هایم الی بزرگتر ایمن است.”

گروه هفت همچنین افزودند که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مکمل پول نقد هستند و علاوه بر مستحکم کردن سیستم‌های پرداخت فعلی، می‌توانند به عنوان یک دارایی با نقدینگی بالا و امن عمل کنند. در این بیانیه اضافه شده است که CBDCها باید از لحاظ انرژی نیز کارآمد بوده و به طور کامل در سطح برون‌مرزی همکاری کنند.

باید افزود که هیچ‌کدام از اعضای این گروه، هنوز ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را توزیع نکرده است اما چندین کشور مانند انگلستان به طور فعال در حال تحقیق بر روی فناوری و تأثیرات اقتصادی آن هستند.

 

منبع  cointelegraph.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.