اپل به دلیل کمبود تراشه، حجم تولید آیفون ۱۳ را کاهش می‌دهد

0

به گزارش بلومبرگ، کمبود تراشه بر تولید انواع مدل‌های آیفون ۱۳ تاثیرگذار بوده و اپل مجبور شده حجم تولید خود را به میزان ۱۰ میلیون دستگاه آیفون کاهش دهد.

اپل قصد داشت در سه ماه پایانی سال جاری میلادی ۹۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۳ تولید کند، اما ظاهراً اکنون به شرکای تولیدکنندهٔ اپل اطلاع داده شده که آمار تولید را کاهش دهند. به نظر می‌رسد شرکت برودکام (Broadcom Inc) و تگزاس اینسترومنتس (Texas Instruments) قادر به تأمین قطعات کافی برای تولید این حجم آیفون ۱۳ نیستند و اپل مجبور شده چنین تصمیمی بگیرد. کمبود تراشه می‌تواند بر زمان تحویل آیفون ۱۳ نیز تاثیرگذار باشد و احتمالا در فصل تعطیلات زمان تحویل بیشتری درنظر گرفته می‌شود.

اپل ماه‌هاست که با کمبود تراشه دست و پنجه نرم می‌کند و ظاهراً هنگام سفارش دستگاه‌هایی مانند مک‌بوک پرو، آیفون ۱۱، آیفون ۱۲، آی‌مک،‌ مک‌بوک ایر، ‌آیپد پرو و برخی دیگر از محصولات از وب‌سایت اپل با زمان تحویل طولانی‌تر نسبت به حالت معمول روبرو هستند.

همچنین به نظر می‌رسد مشکل کمبود تراشه تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد که روی عرضهٔ محصولات اپل نیز تاثیرگذار بوده است. هرچند اپل یکی از شرکت‌هایی است که کمترین آسیب را از این موضوع دیده است.

 

منبع bloomberg.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.