مدیر عامل جی‌پی‌مورگان: بیت کوین بی ارزش است

0

جیمی دیمون، مدیرعامل بانک جی‌پی مورگان، در جلسهٔ سالانهٔ اعضای موسسهٔ مالی بین‌المللی در 11 اکتبر عنوان کرد: “شخصاً عقیده دارم بیت کوین بی‌ارزش است.”

دیمون در ادامه، موضوع عرضهٔ محدود بیت کوین را زیر سوال برد و اشاره کرد که سقف عرضهٔ ۲۱ میلیون واحدی این ارز دیجیتال می‌تواند تغییر کند:

“از کجا می‌دانید عرضهٔ بیت کوین محدود به ۲۱ میلیون واحد است؟ همه شما الگوریتم‌های آن را می‌خوانید؟ همگی این چیزها را باور می‌کنید؟ نمی‌دانم، من همیشه به چنین چیزهایی شک داشتم.”

او همچنین در پاسخ به سوالی دربارهٔ اینکه چرا بانک تحت مدیریت وی اجازهٔ سرمایه‌گذاری مشتریانش در بیت کوین را می‌دهد؛ تجارت سیگار و سرمایه‌گذاری در بیت کوین را با هم مقایسه کرد و گفت: “من فکر می‌کنم هیچ‌کس نباید سیگار بکشد، اما مشتریان ما بزرگسال و بالغ هستند.”

خالی از لطف نیست اشاره به این مطلب که مدیر عامل بزرگترین بانک ابالات متحده از سال 2014 تاکنون نظرات وحشتناکی در مورد ارز دیجیتال اول بازار از جمله “کلاهبرداری،” “بدترین ذخیرهٔ ارزش،” “به سوی ناکجا آباد” ارائه کرده است اما از همان سال تا الان بیت کوین بییش از 7000 درصد رشد داشته است. ادوارد اسنودن نیز در پاسخ وی را شخصی با طرز تفکر زنگ زده خطاب کرده است.

 

منبع  u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.